Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Komory chłodnicze i mroźnicze

Prowadzenie różnego rodzaju lokalów gastronomicznych wiąże się z odpowiedzialnością za świeże produkty. By mogły one zachować swój smak, świeżość oraz zawarte w nich witaminy, potrzebują schłodzenia lub zamrożenia. Liderzy wśród producentów wyposażenia gastronomicznego restauracji oferują wysokiej klasy komory chłodnicze i mroźnicze, które przechowają w odpowiedniej temperaturze produkty spożywcze, by te nadawały się do użytku jeszcze długi czas od chwili zamrożenia.

Te urządzenia wykonane są z najwyższej jakości materiałów takich jak stal nierdzewna, która jest bardzo odpornym materiałem, na który szkodliwe czynniki zewnętrzne praktycznie nie są wstanie zadziałać.

Budowa komór mroźniczych i chłodniczych nie jest dość skomplikowana. Są to urządzenia przypominające z wyglądu – szafy. Mają one komory przystosowane do niskich temperatur. Mają w sobie regały, by żywność była magazynowana w taki sposób, by wykorzystać jak najwięcej pojemności tych urządzeń. Do środka komór prowadzą drzwi, które szczelnie zamykają szafę, by temperatura panująca w środku nie mogła zostać zakłócona. Agregat zamieszczony zazwyczaj w dosyć widocznym miejscu służy do generowanie chłodu jaki znajdziemy w komorach.

Urządzenia te mogą służyć zarówno jako chłodnicze – czyli takie, które utrzymują żywność w niskich temperaturach, lecz nie mrożą ich głęboko, by te mogły zostać szybko użyte w komponowaniu konkretnych potraw oraz mroźnicze – których zadaniem jest głęboko zmrozić produkty spożywcze, by następnie mogły zostać odmrożone. Prościej tłumacząc – zasada jest taka jak w lodówce, górna część chłodzi, zamrażarka - jak sama nazwa wskazuje – mrozi.

Są to bardzo użyteczne i niemal podstawowe urządzenia gastronomiczne w wielu lokalach. Używa się ich zarówno w hurtowaniach, sklepach, restauracjach, hotelach, a nawet kwiaciarniach. Ich uniwersalność pozwoli na dobranie urządzenia idealnie dostosowanego do oczekiwań. Jeśli szukasz wyposażenia gastronomicznego restauracji oraz urządzeń chłodniczych to w naszym sklepie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się