Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Filtruj według

Wytwornice lodu łuskowego

Wytwornice lodu przydają się nie tylko w gastronomii, ale także w procesach przemysłowych oraz w rybołówstwie itd. Tym razem chcielibyśmy zaproponować Wam wysokiej klasy profesjonalne wytwornice lodu łuskowego. To urządzenia, które wytwarzają suchy, bardzo twardy lód o nieregularnym kształcie - dlatego mówimy o łuskach lodowych. Jeśli w prowadzonej przez Was działalności potrzebujecie łusek lodowych, zachęcamy do zainwestowania w markową wytwornicę, która funkcjonuje w oparciu o nowoczesne technologie. Tego rodzaju wytwornice lodu łuskowego marki Scotsman możecie zamówić także w naszym sklepie. W razie jakichkolwiek pytań o urządzenia z tej serii jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Profesjonalne wytwornice lodu łuskowego. Do czego się przydają?

Lód łuskowy jest bardzo często wykorzystywany podczas szeroko pojętych procesów o charakterze przemysłowym (np. przy produkcji barwników w zakładach chemicznych). Oprócz tego łuski lodowe znajdują zastosowanie również w przypadku transportu łatwo psujących się produktów. Nadają się też znakomicie na ekspozycje ryb, owoców morza oraz innych produktów. Łuski lodowe mogą mieć różne kształty, topią się bardzo wolno, co w praktyce oznacza, że pozwalają przez stosunkowo długi czas utrzymać świeżość produktów spożywczych.
Skąd właściwie biorą się te wyjątkowe właściwości lodu łuskowego? Chodzi o to, że lód tego typu ma zawartość wody na poziomie poniżej 2%, jest nie tyko bardzo twardy, ale i suchy. To także najzimniejsza forma lodu. Z pomocą nowoczesnych wytwornic można wytworzyć łuski o rożnej grubości - można ustawić grubość łusek pomiędzy 1 a 2 mm.

Gastronomiczne wytwornice lodu łuskowego. Jak pracują?

Oferowane w tej chwili przez wiodących producentów (np. firmę Scotsman) wytwornice lodu łuskowego i inne podobne rozwiązania to urządzenia niezawodne, z pomocą których można szybko wytworzyć potrzebną ilość lodu. Jak właściwie działa gastronomiczna wytwornica lodu łuskowego? Tego rodzaju urządzenia posiadają parownik w kształcie bębna, który obraca się w trakcie pracy. Parownik wykonany jest ze stali nierdzewnej najwyższej klasy. Na bębnie wytwarza się lód, który jest zeskrobywany przez tzw. skrobak w urządzeniu. Następnie lód ten jest łamany - tak powstają łuski, czyli kawałki lodu przypominające nieco szkło, które ma nieregularny kształt. Lód łuskowy formowany jest temperaturze w przedziale -6 a -12 stopni Celsjusza.

Wytwornice lodu łuskowego w naszej aktualnej ofercie

Jeśli jesteście zainteresowani nabyciem wysokiej klasy wytwornic lodu łuskowego, które przydadzą się nie tyko w gastronomii, ale także w rybołówstwie oraz wielu zakładach przemysłowych, zapraszamy do skorzystania z oferty a'Gusto. Nasz sklep internetowy kładzie duży nacisk na wysoką jakość i funkcjonalność oferowanych produktów. I dlatego też oferujemy naszym klientom wyłącznie rozwiązania sprawdzone. W tej kategorii możecie zapoznać się z profesjonalnymi wytwornicami do lodu łuskowego Scotsman. To wiodąca marka kostkarek i wytwornic lodu, która od lat dostarcza funkcjonalnych rozwiązań na potrzeby gastronomii.
Filtruj według

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się