Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Uzdatnianie wody

Powszechnie wiadomo, że aby być zdrowym należy pić dużo wody. Chcemy, aby ta woda była dobrej jakości, dlatego sięgamy po różne rozwiązania: albo kupujemy wodę w butelkach, albo dzbanki filtrujące. Zapominamy jednak o tej wodzie, która trafia do różnych urządzeń takich jak zmywarka, czajnik, pralka żelazko itd.. Niezmiękczona woda sprawia, że osadza się w nich kamień. Można temu zapobiec montując zmiękczacz wody lub stację uzdatniającą.

Co to jest zmiękczanie wody?

Zmiękczanie wody to nic innego jak usunięcie z wody wszystkich związków wapnia i magnezu, które osadzają się na naczyniach, w instalacji, w urządzeniach tworząc tak zwany „kamień”. Kamień ten z czasem się nawarstwia i w końcu okazuje się, że sprzęt jest mniej wydajny, więc musimy oddać go do naprawy lub całkowicie wymienić. Często chcemy pozbyć się kamienia za pomocą środków chemicznych, które dają efekt krótkotrwały. Proces oczyszczania z kamienia trzeba cyklicznie powtarzać. Jeżeli twarda woda trafi najpierw do zmiękczacza, usunie on wszystkie związki, które tworzą kamień.

Co daje zmiękczanie wody?

  • niższe koszty utrzymania urządzeń AGD
  • niższe prawdopodobieństwo powstania awarii
  • lepszy smak gotowanych potraw oraz napojów
  • łatwiejsze utrzymanie czystości
  • brak osadu na naczyniach wyciągniętych ze zmywarki
  • zawsze dobry przepływ wody
  • niższe koszty energii

Gdzie zaleca się korzystanie ze zmiękczacza?

Wszędzie, gdzie spotykamy się z surową, twardą wodą, możemy śmiało pomyśleć o zamontowaniu tego urządzenia. Od własnego domu, przez biura po hotele i restauracje. W ofercie mamy wiele modeli, które stosuje się w zależności od potrzeb. Pod uwagę bierze się przede wszystkim twardość wody. Możemy ją sprawdzić sami i jest to bardzo proste. Sprowadza się to tylko do zanurzenia w badanej wodzie zakupionego wcześniej testu oraz odczekania ok. minuty. Drugim ważnym czynnikiem jest ocena maksymalnej przepustowości wody. Znając te dwa parametry doradca będzie w stanie ocenić jak duży zmiękczacz należy zamontować.

     FILTRACJA WODY                                               ZMIĘKCZACZE                                               STACJE UZDATNIAJĄCE                                                 DYSTRYBUTORY

                                                                                                        

Jak działa zmiękczanie wody?

Do filtra lub stacji uzdatniającej, wpływa surowa woda, przepływa przez kolumnę z żywicą, która absorbuje jony wapnia oraz magnezu, a następnie już przefiltrowana trafia np. do kranu. Małe zmiękczacze są jednorazowe - po ich wykorzystaniu należy zakupić nowy. Licznik przepływu wody, zamontowany przy zmiękczaczu powie nam, kiedy powinniśmy wymienić filtr.

W przypadku stacji uzdatniających co jakiś czas należy zregenerować żywicę, służy do tego sól. Jest to proces, w którym żywica zostaje przeprowadzona przez roztwór solankowy. Po takim zabiegu stacja uzdatniania wody, może dalej spełniać swoje zadanie. Przeprowadzenie tego procesu jest bardzo ważne, aby stacja uzdatniania wody działała poprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Głowica sterująca pomoże nam ustalić, kiedy takie działanie należy podjąć.

Jak obniżyć koszty za wodę i ograniczyć zużycie plastiku?

Polecane urządzenia Coraz częściej mówi się o ograniczeniu plastiku, poprzez rezygnację z tego typu opakowań – foliowych reklamówek i woreczków, czy też napojów w butelkach z tworzywa sztucznego. Rezygnacja z takiej formy spożywania wody, ma pozytywny wpływ nie tylko na ochronę środowiska, ale również na oszczędności związane z jej spożywaniem. Jakie urządzenia pomogą obniżyć koszty za wodę oraz poprawią jej jakość zarówno w domu, jak i w firmie?

W CELU DOBORU ODPOWIEDNIEGO PRODUKTU DO UZDATNIANIA WODY ORAZ STWORZENIA INDYWIDUALNEJ WYCENY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

sklep@agusto.pl

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się