Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Filtruj według
Filtruj według
Marka

Zamrażarki gastronomiczne

Zamrażarki gastronomiczne to najczęściej spotykany sprzęt chłodniczy na zapleczu lokali gastronomicznych. Czasem pomimo jak najlepszego zarządzania żywnością i deklaracji używania wyłącznie świeżych artykułów, część zapasów musi zostać zamrożona. W przeciwnym razie restauracje generowałyby zbyt duże straty. Aby ich uniknąć potrzebny jest odpowiedni sprzęt chłodniczy.

Filtruj według

Poniżej przybliżamy parametry, o których należy pamiętać przy inwestowaniu w tego typu urządzenia. Po pierwsze, warto odnotować, że pod kątem użyteczności najczęściej do gastronomii trafiają zamrażarki gastronomiczne skrzyniowe. Oczywiście poszczególne modele różnią się wymiarami lub też systemem otwierania, ale główna zasada ich konstrukcji pozostaje taka sama. To oznacza, że ten typ urządzeń oferuje komorę bez podziałów na mniejsze sektory i tym samym, najwięcej miejsca na przechowywanie. Przede wszystkim jednak, w odróżnieniu od szaf mroźniczych, oferują bardzo dużą przestrzeń do mrożenia, a nie zajmują tak dużo miejsca jak szafy.

Jedynym ich minusem jest trudność lokalizacji danego produktu w sytuacji, gdy zamrażarka jest wypełniona „po brzegi”. Z tego względu najlepiej przechowywać w niej raczej jednolity asortyment mrożonek. Natomiast zdecydowanie na korzyść tego rodzaju zamrażarek działa duża pojemność, bo to przedział, od 86 nawet do 466 litrów. Ponadto zamrażarki gastronomiczne skrzyniowe są energooszczędne, wiele urządzeń należy do klasy A+. Dodatkowo, działają w oparciu o wydajny system chłodzenia statycznego. Większość modeli należy do klasy klimatycznej SN, a niektóre modele do klasy ST. Ze względu na odpowiednie zakresy temperatur (-26/-18°C; -18/-14°C) mrożenie jest szybkie i głębokie. Komory większości urządzeń są wyposażone zarówno w praktyczne oświetlenie LED jak i elektroniczne wyświetlacze.

Dla jeszcze lepszych rezultatów przechowywania żywności, zamrażarki gastronomiczne mają obudowy zewnętrzne wykonane z odpornych materiałów takich, jak stal lub odpowiedni rodzaj aluminium. Ponadto należy zwrócić uwagę na odpowiednio wyprodukowaną obudowę wewnętrzną wraz z grubymi ściankami izolacyjnymi. Często też w zestawie do zamrażarki są dołączone funkcjonalne kosze, które pozwalają na ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Warto także dobrać zamrażarkę pod kątem wyglądu zewnętrznego, niskiego poziomu hałasu oraz takiego modelu produkcji, który chroni zasoby naturalne naszego środowiska. Zgodnie z podanymi w tym opisie kryteriami polecamy gamę zamrażarek z naszego sklepu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się