Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Uzdatniacze wody

Uzdatniacze wody to urządzenia, których zadaniem jest usunięcie z wody niepożądanych składników. Szczególnie w hotelarstwie oraz w gastronomii spotyka się problem osadzania kamienia w urządzeniach gastronomicznych oraz w instalacji. Także w domach ten problem często występuje. Rozwiązaniem są właśnie uzdatniacze, a inaczej mówiąc zmiękczacze wody.

Kamień to nic innego jak minerały zawarte w wodzie, które osadzają się na różnych elementach. W surowej wodzie znajdują się głównie związki wapnia oraz magnezu. Im więcej tych związków znajduje się w wodzie tym jest twardsza, a co za tym idzie kamień będzie szybciej się osadzać.

Filtruj według

Najczęściej do usuwania kamienia wykorzystujemy różnego rodzaju detergenty. Jest to jednak rozwiązanie krótkotrwałe i nie daje zadowalających efektów. W efekcie kamień w krótkim czasie powraca i trzeba powtarzać proces. Uzdatniacze usuwają minerały odpowiedzialne za tworzenie się kamienia zanim trafią do urządzeń.

Twarda woda sprawia, że sprzęt szybciej ulega zniszczeniu. Dodatkowo kamień kiedy osadza się na elementach grzewczych tworzy izolacje. W efekcie urządzenie dłużej będzie nagrzewać się do żądanej temperatury oraz będzie potrzebować do tego więcej energii, czyli zwiększa zużycie prądu.

Zmiękczacze oczyszczają twardą wodę za pomocą żywicy, która absorbuje niepożądane składniki.  Woda przepuszczona przez żywicę jest już oczyszczoną, tak zwaną miękką wodą. Żywica z czasem nasyca się składnikami tworzącymi kamień, dlatego należy co jakiś czas przeprowadzać jej regenerację. Żywicę regeneruje się za pomocą soli regenerującej. Proces ten następuje automatycznie. Woda z pojemnika z solą jest wprowadzona do kolumny z żywicą, a następnie razem z zanieczyszczeniami odprowadzona do ścieku. Następnie, po wykonaniu regeneracji, urządzenie dalej może zmiękczać wodę.

Najczęściej spotykanymi uzdatniaczami są automatyczne oraz półautomatyczne. W przypadku tych pierwszych regeneracja odbywa się całkowicie automatycznie. Użytkownik może wybrać zakres czasowy w jakich regeneracja może się odbyć (np. o konkretnej godzinie w nocy). W przypadku uzdatniaczy półautomatycznych użytkownik musi za każdym razem włączyć przycisk regeneracji aby rozpocząć proces.

W ofercie sklepu a’Gusto znajdą Państwo uzdatniacze wody, które zapewnią sprawne działanie urządzeń gastronomicznych oraz poprawi jakość przyrządzanych dań i podawanych napojów. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w dobraniu odpowiedniego uzdatniacza zapraszamy do kontaktu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się