Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtry do wody

Filtry do wody są dedykowane dla mniejszych urządzeń takie jak na przykład ekspres do kawy, kostkarki oraz dyspensery, ale także małe piece konwekcyjno-parowe oraz piece piekarnicze. Zadaniem filtra jest usunięcie z wody składników odpowiedzialnych za tworzenie się kamienia (głównie wapń i magnez) oraz za nieprzyjemny zapach i smak (między innymi chlor, metale ciężkie, pestycydy, żelazo, mangan).

Filtruj według

Filtr do wody chroni urządzenie przed powstawaniem szkodliwego kamienia co w efekcie zmniejsza szansę na wystąpienie awarii urządzenia. Kamień osadza się na elementach grzewczych, w instalacji i innych elementach. Kamień tworzy izolacje cieplną, a to powoduje, że urządzenie z kamieniem potrzebuje więcej energii, aby uzyskać pożądany efekt. Zastosowanie filtra do wody pozwala utrzymać wydajność pracy cały czas na wysokim poziomie. Zapewnienie ochrony przed kamieniem wydłuża żywotność urządzeń gastronomicznych, a także zmniejsza koszty serwisowania.

Często zdarza się, że woda z kranu, czyli tzw. „surowa woda”, chociaż jest zdatna do picia, ma nieprzyjemny zapach oraz smak. Ta sama woda trafia do ekspresu do kawy oraz kostkarki a na końcu znajduje się w serwowanym napoju. Aby nie odstraszyć klientów warto poprawić ich jakość poprzez zastosowanie filtra do wody. Filtr usunie zapachy oraz nieprzyjemny smak surowej wody i pozwoli uzyskać w pełni aromatyczną kawę oraz herbatę, a kostki lodu z przefiltrowanej wody nie popsują smaku drinka. Warto wspomnieć, że lód z uzdatnionej wody jest bardziej przejrzysty i krystaliczny dlatego lepiej się prezentuje.

Zaletą filtrów do wody jest ich rozmiar oraz łatwy montaż. Filtry są kompaktowych rozmiarów i z pewnością znajdzie się dla nich miejsce w kuchni. Najczęściej montuje się je tuz przy dedykowanym urządzeniu. Filtry wyposażone są w zaciski, dzięki którym bez problemu go zamontujemy. Warto pamiętać o wymianie. Filtry do wody należy po jakimś czasie wymienić. Możliwa ilość uzdatnionej wody przez jedno urządzenie zależy od twardości wody. Zakładając, że twardość wody wynosi 10°dh jeden filtr może uzdatnić 1600 litrów wody.

Aby być pewnym kiedy należy wymienić filtr warto wyposażyć się w specjalny licznik DIGIFLOW. W ofercie a’Gusto znajdą Państwo filtry wody, które zapewnią wysoką jakość podawanych napojów oraz uchronią urządzenia przed powstawaniem kamienia.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się