Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Rozdrabniacze odpadów

Młynki koloidalne to urządzenia, które służą do rozdrabniania resztek żywności, które wpadają do zlewu. Jest to rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie instalacji kanalizacyjnej w dobrym stanie. Głównym przeznaczeniem młynka jest usuwanie organicznych odpadów, które powstają w domowych kuchniach.

Młynki koloidalne inaczej nazywane młynkami zlewozmywakowymi umieszcza się pod zlewem. W młynku resztki jedzenia są rozdrabniane w komorze, w której mechanizm rozdrabniający wykonuje nawet 4000 obrotów na minutę (w zależności od modelu). Rozdrobnione odpady o niemal jednolitej konsystencji wpadają do kanalizacji i mieszają się z wodą. Takie urządzenia często radzą sobie nawet z większymi zanieczyszczeniami. Natomiast warto pamiętać, że odpady biologiczne należy segregować i unikać wpuszczania ich dużych ilości do kanalizacji nawet jeżeli są rozdrabniane przez młynek.

Filtruj według

Jednak nie da się całkowicie uniknąć wpadania resztek do zlewu czy to podczas przygotowywania potraw czy podczas zmywania. Młynek koloidalny sprawi, że instalacja nie będzie się zatykać jednocześnie nie będą wytwarzać się brzydkie zapachy. Urządzenie przydatne jest również w miejscach, gdzie utrudniona jest segregacja lub wywóz odpadów biologicznych.

Obsługa urządzenia jest prosta i sprowadza się do naciśnięcia włącznika, który uruchamia młynek koloidalny, jednak należy pamiętać o podstawowych zasadach. Po pierwsze zaleca się w czasie mielenia wlewać zimną wodę do rozdrabniacza. Mechanizm rozdrabniający w czasie pracy nagrzewa się i aby uniknąć przegrzania należy zastosować się do powyższej zasady. Po drugie do młynka nie należy wrzucać innych odpadków niż resztki żywności. Należy również unikać wlewania gorącego tłuszczu do rozdrabniacza.

Zastosowanie się do tych podstawowych zasad zapewni długie i efektywne działanie młynka koloidalnego. W trosce o środowisko należy jednak pamiętać o segregowaniu odpadów. Zbyt duża ilość resztek jedzenia może negatywnie wpłynąć na stan sieci kanalizacyjnych. Jest to także problemem dla lokalnych oczyszczalni. W ofercie sklepu internetowego a’Gusto znajdą Państwo różne modele młynków koloidalnych, które znajdą zastosowanie w każdej domowej kuchni i zniwelują nieprzyjemne zapachy, które powstawały w odpływie zlewu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się