Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Filtruj według
Filtruj według
Marka

Odwrócona osmoza

Woda towarzyszy nam w codziennym życiu. Kiedy przyrządzamy potrawy jest niezbędna, dlatego chcielibyśmy, aby była zawsze wysokiej jakości. Jakość wody w kranie zależy od miejsca w którym jest pobierana. Jako użytkownicy oczekujemy, że woda będzie krystaliczna, ale też żeby nie zawierała nieprzyjemnych zapachów i posmaku. Z pewnością jakość wody wpływa na jakość podawanych dań oraz napojów dlatego czysta woda jest bardzo ważna we wszelkiego rodzaju lokalach gastronomicznych. Aby to zapewnić można zastosować odwróconą osmozę.

Filtruj według

Odwrócona osmoza to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie krystalicznie czystej wody. Wspomniane urządzenie posiada membranę osmotyczną, która przepuszcza wodę tylko z jednej strony.  W urządzeniu znajdują się dwie komory, jedna na wodę czystą natomiast druga na wodę brudną. Komory oddziela wcześniej wspomniana membrana. Z jednej strony membrany są pory tak małe, że przejdą przez nie głównie cząsteczki wody. Woda transportuje bakterie oraz wirusy natomiast membrana zatrzymuje je.

Ponieważ przez membranę przejdą tylko cząsteczki wody po przeprowadzeniu całego procesu odwróconej osmozy dostaniemy wodę całkowicie czystą, pozbawioną bakterii, nieprzyjemnego zapachu oraz smaku. W procesie odwróconej osmozy wykorzystuje się ciśnienie, aby przepchnąć cząsteczki wody przez pory w membranie. Z czasem pory rozszerzają się przepuszczając coraz większą ilość niepożądanych składników dlatego po jakimś czasie należy wymienić membranę.

Odwrócona osmoza ma żywotność około 3 lata natomiast wszystko zależy od tego z jaką wodą surową mamy do czynienia. Jeżeli woda jest silnie zanieczyszczona i twarda wówczas membrana szybciej ulega zużyciu. Warto zaznaczyć, że proces odwróconej osmozy jest tak skuteczny, że bez problemu pozwala uzyskać wodę pitna z wody słonej.

Zastosowanie odwróconej osmozy przy urządzeniach gastronomicznych, takich jak na przykład zmywarka gastronomiczna czy piec konwekcyjno- parowy z pewnością wydłuży ich żywotność oraz zmniejszy prawdopodobieństwo powstania awarii, które często wiążą się z osadzanym kamieniem z wody surowej. W ofercie sklepu a’Gusto znajdą Państwo systemy odwróconej osmozy dopasowane do rozmaitych wymagań. Pod uwagę bierze się przede wszystkim ilość wody na godzinę jaką potrzebujemy uzdatnić.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w doborze odpowiedniego urządzenia do przeprowadzania odwróconej osmozy zapraszamy do kontaktu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się