Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Zmywarki tunelowe

Zmywarki tunelowe to urządzenia, które wykorzystuje się nie tylko w gastronomii, ale biorąc pod uwagę jej budowę oraz możliwości sprawdza się również w przemyśle. W lokalach o dużym natężeniu ruchu w godzinach szczytu czas zmywania jest kluczowym elementem, który niewątpliwie wpływa na organizację pracy.

Zmywarki tunelowe są przystosowane do mycia dużych ilości naczyń jednocześnie oraz bez przerywania pracy. Urządzenia te znacznie różnią się od standardowych zmywarek podblatowych czy kapturowych. Mianowicie działają one w ten sposób, że z jednej strony wkładane są brudne naczynia, które przejeżdżają przez tunel przechodząc przez wszystkie fazy mycia. Natomiast z drugiej strony tunelu wyjeżdżają już czyste naczynia. Ważną zaleta tego rozwiązania jest to, że brudne naczynia można cały czas dokładać bez przerywania pracy zmywarki.

W zmywarkach tunelowych stosuje się dwa rodzaje systemu transportu naczyń. Dlatego rozróżnia się system koszowy oraz taśmowy. System koszowy sprawdza się w sytuacji kiedy mamy do czynienia z dużą różnorodnością naczyń. Naczynia umieszcza się w koszach a następnie wkłada do zmywarki. Urządzenie za pomocą rolek transportuje kosz z naczyniami przez tunel przeprowadzając jednocześnie proces mycia.

System taśmowy różni się konstrukcją. Zamiast rolek urządzenie wyposażone jest w tak zwaną taśmę, na której układa się naczynia bezpośrednio. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się jeżeli mamy do czynienia z mało zróżnicowanymi naczyniami. Na przykład jeżeli wiemy że przez większość czasu zmywarka będzie miała za zadanie zmywać głównie talerze o podobnych gabarytach, warto wyposażyć się w zmywarkę tunelową z systemem taśmowym.

Zmywarki tunelowe to urządzenie niemal nie zastąpione w dużych obiektach gastronomicznych. Wyposażenie lokalu w takie urządzenie zmniejsza potrzebną ilość pracowników do obsługi zmywalni, skraca czas mycia oraz pozwala zaoszczędzić zużycie wody oraz chemii. W ofercie sklepu internetowego a’Gusto znajdą Państwo szereg zmywarek tunelowych zarówno taśmowych jak i koszowych.

Istotną cechą tego typu zmywarek są duże możliwości modyfikacji. Zmywarki tunelowe dzielą się na moduły, które klient może dodawać lub odejmować według swoich potrzeb. Producenci uznawanych marek wyprodukują na zamówienie urządzenie, które wpasuje się w każdą kuchnię. Na przykład lotnisko w Wietnamie w mieście Hanoi wyposażono w zmywarkę tunelową o długości aż 11 metrów. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w dobraniu odpowiedniej zmywarki tunelowej zapraszamy do kontaktu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się