Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Filtruj według
Filtruj według
Marka

Uzdatniacze automatyczne

Uzdatniacze automatyczne są urządzeniami, dzięki którym z łatwością pozbędziemy się niepożądanych składników z wody. Zarówno w hotelarstwie jak i gastronomii spotyka się problem osadzania kamienia w urządzeniach gastronomicznych oraz instalacji. Problem ten występuje również w gospodarstwach domowych. Uzdatniacze automatyczne są w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem.

Tak zwany kamień wytwarza się z minerałów, które naturalnie występują w wodzie. W zależności od regionu tych minerałów może być mniej lub więcej. W wodzie występuje najwięcej związków wapnia oraz magnezu. Im więcej ich jest w wodzie tym częściej kamień będzie się osadzać.

Do usuwania kamienia można użyć środków chemicznych jednak jest to rozwiązanie krótkotrwałe. Czyszczenie urządzeń z kamienia jest usuwaniem skutków twardej wody natomiast zastosowanie uzdatniacza zlikwiduje przyczynę powstawania szkodliwego osadu.

Filtruj według

Uzdatniacze automatyczne cechują się przede wszystkim elektronicznymi głowicami. Ich głównym zadaniem jest odliczanie czasu od ostatniej regeneracji ale także poinformowanie kiedy regenerację należy wykonać. Głowice dają wiele możliwości, natomiast to do jakich funkcji ma dostęp użytkownik obsługujący uzdatniacz zależy od wybranego modelu urządzenia.

Po określonym czasie lub po zmiękczeniu określonej ilości wody uzdatniacz automatyczny sam uruchomi proces regeneracji. Regenerację można ustalić również co ustaloną ilość dni.

Ciekawym rozwiązaniem są uzdatniacze automatyczne z trybem regeneracji objętościowym logicznym. W uzdatniaczu z taką głowicą należy zaprogramować ilość wody pomiędzy regeneracjami wówczas sterownik na podstawie średniego zużycia wody z ostatnich 7 dni sam wybierze najlepszy dzień na regenerację.

Z pewnością wpływ na wybór odpowiedniej głowicy do uzdatniacza automatycznego ma natężenie przepływu wody. W zależności od wielkości tego parametru należy dobrać odpowiednie dla siebie urządzenie. Przed wyborem głowicy warto sprawdzić czy wybrany model daje możliwość dostarczania surowej wody w trakcie regeneracji. Niektóre głowice całkowicie odcinają użytkownika od dostępu do wody na czas regeneracji natomiast są urządzenia, które w trakcie regeneracji pozwalają korzystać z wody surowej.

W ofercie sklepu a’Gusto znajdą Państwo uzdatniacze automatyczne w wielu różnych wariantach, które z pewnością będą odpowiedzią na wymagania jakie stawiają zarówno duże lokale gastronomiczne jak i gospodarstwa domowe.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się