Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Uzdatniacze półautomatyczne

Uzdatniacze półautomatyczne pomogą uporać się z kamieniem w kuchni zarówno domowej jak i profesjonalnej. Kamień osadza się na wielu urządzeniach oraz w instalacji co może skutkować awarią, a na pewno zwiększonym zużyciem energii.

Kamień to nic innego jak minerały występujące w wodzie, które osadzają się w urządzeniach np. na elementach grzewczych. Aby zapobiec jego powstawaniu warto wziąć pod uwagę zakup uzdatniacza. Uzdatniacz ma za zadanie odfiltrować minerały, które są odpowiedzialne za powstawanie szkodliwego osadu.

Popularnym rozwiązaniem jest użycie środków chemicznych do usuwania kamienia. Jest to jednak efekt krótkotrwały i kamień osadza się na nowo. Uzdatniacz wody zażegna problem powstawania kamienia, ponieważ dostarcza do urządzeń wodę pozbawioną minerałów takich jak magnez oraz wapń.

Filtruj według

Uzdatniacze co jakiś czas potrzebują przeprowadzić proces regeneracji. Mowa tutaj o regeneracji żywicy, która przefiltrowuje wodę i z czasem nasyca się niepożądanymi składnikami. Aby zmiękczanie dalej było możliwe należy ją zregenerować. Uzdatniacze półautomatyczne pozwalają na przeprowadzenie tego procesu za pomocą jednego przycisku.

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem uzdatniacza półautomatycznego warto wziąć pod uwagę zakup licznika wody. Można przeprowadzać proces regeneracji co określoną ilość dni. Natomiast bardziej precyzyjnym jest ustalenie regeneracji w zależności od ilości uzdatnionej wody. W zależności od wielkości uzdatniacza producent podaje zalecaną ilość wody uzdatnionej pomiędzy regeneracjami.

Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku uzdatniaczy półautomatycznych, w trakcie przeprowadzania procesu regeneracji użytkownik nie ma dostępu do surowej wody w przeciwieństwie do niektórych modeli automatycznych, które dopuszczają taką możliwość.

Uzdatniacz półautomatyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem ponieważ pozwala zaoszczędzić czas. Regeneracja ręczna to proces czasochłonny i wcześniej należy zapoznać się z instrukcją, aby wszystkie kroki regeneracji przeprowadzić poprawnie. Przy pomocy półautomatycznego zmiękczacza przeprowadzimy regenerację za pomocą jednego przycisku, użytkownik musi jedynie pamiętać, aby to zrobić.

W sklepie a’Gusto znajdą Państwo zmiękczacze półautomatyczne, które sprowadzą proces regeneracji do naciśnięcia jednego guzika i zapewnią miękką wodę. Takie rozwiązanie wydłuży żywotność wielu urządzeń zarówno w gastronomii jak i w gospodarstwie domowym.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się