Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Uzdatniacze manualne

Uzdatniacze manualne to urządzenia, które rozwiążą problem osadzającego się kamienia w urządzeniach. Jest to częsty problem, ponieważ zazwyczaj woda w kranie to woda twarda, czyli taka, która zawiera minerały. Minerały takie jak magnez oraz wapń osadzają się w instalacji oraz w urządzeniach powodując zmniejszenie efektywności pracy oraz zwiększenie poboru energii.

Zazwyczaj do usunięcia kamienia używamy środków chemicznych jednak po nie długim czasie osad powraca. Urządzenia uzdatniające pozwolą dostarczyć miękka wodę (pozbawioną nie pożądanych minerałów)  Uzdatniacze manualne cechują się tym, że proces regeneracji należy przeprowadzić manualnie. Regeneracja polega na płukaniu żywicy, która znajduje się w uzdatniaczu. Żywicę należy przepłukać roztworem solankowym. Cała regeneracja może trwać ok. 40 minut.

Filtruj według

Aby odpowiednio przeprowadzić ten proces zalecamy zapoznać się z instrukcją. Do wyboru jest kilka wariantów uzdatniaczy manualnych i różnią się przeważnie pojemnością. Głównie zmiękczacze stosuje się dla zmywarek, kostkarek, ekspresów do kawy oraz pieców konwekcyjno-parowych. Wykorzystanie tego urządzenia sprawi, że sprzęt gastronomiczny będzie miał dłuższą żywotność, a przede wszystkim, zmniejszy  jego awaryjność. W efekcie urządzenie pozwoli obniżyć koszty serwisowania.

Uzdatniacze manualne występują w różnych pojemnościach natomiast ich rozmiary pozwolą się wpasować w przestrzeń kuchenną. Na przykład uzdatniacz o pojemności 8 litrów podłączony do kostkarki idealnie wpasuje się pod barem. Wpływ na wybór wielkości uzdatniacza ma, przede wszystkim, to jak duże jest zapotrzebowanie na uzdatnioną wodę w danym lokalu oraz to ile urządzeń będzie podłączone do jednego uzdatniacza.

W ofercie sklepu a’Gusto znajdą Państwo uzdatniacze manualne o różnych pojemnościach, które bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w lokalu gastronomicznym jak i w gospodarstwie domowym. Warto zastanowić się nad takim urządzeniem szczególnie kiedy w naszych urządzeniach kamień osadza się wyjątkowo często. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w doborze odpowiedniego uzdatniacza manualnego lub chcą Państwo uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się