Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Filtruj według
Filtruj według
Marka

Sól do uzdatniaczy

Sól do uzdatniaczy a potocznie sól zmiękczająca jest niezbędna kiedy myślimy o wyposażeniu swojego domu czy lokalu gastronomicznego w system uzdatniania wody. Sól wykorzystuje się do regeneracji złoża żywicy. Proces ten trzeba przeprowadzać cyklicznie jeżeli chcemy, aby urządzenie działało sprawnie i dostarczało lepszej jakości wodę.

Uzdatnianie, a inaczej mówiąc, zmiękczanie wody jest procesem, który odfiltrowuje wszystkie niepożądane składniki, występujące w wodzie, odpowiedzialne za tworzenie szkodliwego osadu czyli kamienia. Polega on na przeprowadzeniu wody przez zbiornik z żywicą, której głównym zadaniem jest absorbowanie związków wapnia i magnezu. Woda pozbawiona tych składników wędruje dalej do instalacji i urządzeń gastronomicznych. Pozwala to zabezpieczyć urządzenia przed powstawaniem kamienia, który może spowodować awarię. Kamień przyczynia się również do zmniejszenia wydajności pracy oraz zwiększenia zużycia energii.

Filtruj według

Żywica po zmiękczeniu określonej ilości wody (w zależności od modelu urządzenia uzdatniającego) nasyca się absorbowanymi wcześniej minerałami. W efekcie zmiękczanie nie jest już tak efektywne dlatego należy przeprowadzić proces regeneracji. W tym celu należy użyć właśnie tabletek soli. Urządzenia uzdatniające oprócz zbiornika z żywicą zawierają również zbiornik z solą do regeneracji. W tym zbiorniku oprócz wspomnianych tabletek solnych znajduje się również woda, która rozpuszcza tabletki i tworzy roztwór solankowy.

Roztwór solankowy jest bardzo ważny w procesie regeneracji złoża. Po płukaniu wstecznym, które ma za zadanie rozluźnić złoże następuje solankowanie. Wówczas woda ze zbiornika z solą do uzdatniaczy wpuszcza się do zbiornika z nasyconą żywicą. Proces ten wypłukuje magnez oraz wapń z żywicy i odprowadza do kanalizacji. Po tym etapie następuje szybkie płukanie, które zmywa z żywicy resztki pozostałej solanki, która również trafia do ścieków. Ostatnim etapem regeneracji jest napełnienie wodą zbiornika z solą. W tym zbiorniku woda będzie nasycać się solą do czasu następnej regeneracji.

W sklepie a’Gusto znajdą Państwo sól do uzdatniaczy , które jak wspomnieliśmy są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia procesu regeneracji złoża żywicy. Przeglądając internet w poszukiwaniu tabletek soli można natknąć się na określenie „sól zmiękczająca”. Należy jednak pamiętać, że sól sama w sobie nie zmiękcza i jej przeznaczeniem jest regeneracja żywicy w urządzeniach uzdatniających.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się