Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Global

Global

Noże GLOBAL wytwarza się z taką samą precyzją z jaką japońscy kowale, wieki temu wykuwali miecze dla samurajów. I tak jak wspomniane miecze, są niemniej ostre a także idealnie wyważone.

GLOBAL wyprodukował swój pierwszy nóż w 1985 roku, a zaprojektował go Komin Yamada. Chciał on stworzyć całkiem nowe rewolucyjne noże przy użyciu najlepszych, dostępnych materiałów z wykorzystaniem najnowocześniejszych koncepcji projektowych. Zaprojektował on serię noży, które sprostają każdym wymaganiom stawianym przez profesjonalnych kucharzy, jak i amatorów w domowej kuchni.

Noże GLOBAL wytwarzane są ze stali nierdzewnej CROMOVA 18, która poddawana jest procesie hartowania, czyli jest podgrzewana do 1000 stopni, później gwałtownie schładzana do -80 i ponownie podgrzewana. Proces ten gwarantuje, że nóż będzie ostry i trwały (twardość 56-58 w skali C Rockwella) i odporny na korozję. Faktem jest, że stal CROMOVA 18 została zaprojektowana specjalnie dla noży marki GLOBAL. CRO w nazwie stali oznacza chrom, natomiast 18 oznacza że jest go 18% w składzie. Tak wysoka ilość chromu sprawia, że noże są bardzo odporne na plamy.

Są jeszcze dwa składniki, które zawiera w sobie nazwa "CROMOVA 18", mianowicie są to molibden (MO) oraz wanad (VA). Wykorzystanie tych dwóch składników sprawia, że ostrze zachowuje swoją ostrość przez bardzo długi czas. Za ostrość odpowiada kształt ostrza, które z jednej strony jest idealnie płaskie w przeciwieństwie do noży zachodnich czy europejskich ostrzonych z obu stron. W nożach japońskich ostrze z jednej strony jest gładkie dzięki temu jest ono mniej podatne na tępienie.

Wspomnieliśmy już o idealnym wyważeniu noży. Warto powiedzieć też o charakterystycznych wyżłobionych kropkach. One również zapewniają pewniejszy chwyt zmniejszając śliskość powierzchni w rezultacie zwiększając bezpieczeństwo pracy a gładki i jednolity design sprawia, że ostrze jest łatwe w czyszczeniu.

W ofercie sklepu agusto.pl znajduje się cała gama noży kuchennych GLOBAL, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kucharzy oraz poradzą sobie z każdym zadaniem w kuchni. Oprócz noży kuchennych oferujemy również akcesoria i przybory do noży.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się