Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Schott Zwiesel

Schott Zwiesel

Szkło SCHOTT ZWIESEL to marka należąca do firmy Zwiesel Kristallglas, wiodącego producenta szkła kryształowego wytwarzanego z wykorzystaniem technologii Tritan®. W ofercie marki SCHOTT ZWIESEL znajdziemy szeroki asortyment szklanek kieliszków oraz dekanterów, które zachwycą różnorodnym designem, a oprócz tego uwolnią aromat podawanych napojów.

Szkło SCHOTT ZWIESEL cenią międzynarodowej sławy sommelierzy, bariści oraz szefowie kuchni. Kieliszki tej marki z pewnością można spotkać w wysokiej klasy restauracjach oraz w prestiżowych hotelach. Użytkownicy chwalą szeroki wybór linii designerskiego szkła, ale także wyjątkową wytrzymałość, którą gwarantuje szkło kryształowe Tritan®.

Firma została założona w 1872 roku w mieście Zwiesel w Bavarii i od tamtej pory nieustannie dąży do doskonalenia swoich produktów. W efekcie tego, wraz z rozwojem technologii wprowadzono produkcje mechaniczną. Nie pomijając, że jako pierwsza wykorzystała laser do opracowania kształtów kieliszków.

Opatentowanie technologii Tritan® pozwoliło na tworzenie kieliszków wyjątkowo odpornych na zarysowania oraz uszkodzenia nie tracąc przy tym krystalicznej przejrzystości. Marka daje gwarancję, że nawet po 2000 cyklach w zmywarce szkło zachowa blask i przejrzystość.

Warto wspomnieć o SCHOTT 1872. W przeciwieństwie do innych innych linii SCHOTT ZWIESEL, jest to linia szkła wytwarzanych ręcznie tradycyjną metodą formowania szkła dmuchanego. To sprawia, że każdy pojedynczy kieliszek staje się dziełem sztuki o niepowtarzalnym kształcie. Do produkcji również wykorzystywany jest Tritan®.

Czy kształt szkła ma znaczenie? Linie szkła SCHOTT ZWIESEL są tak opracowane, aby pasowały do każdego rodzaju podawanego napoju. Na przykład duża i szeroka czasza kieliszka do wina czerwonego pozwoli swobodnie nim zamieszać i uwolnić tym samym jego pełny aromat. Ponieważ białe wino jest z reguły delikatniejsze kieliszek do niego może być nieco mniejszy i delikatnie zwężany. Dzięki temu delikatny aromat nie zanika w kieliszku natomiast kieruje się ku górze.

Biorąc pod uwagę możliwości pod względem estetycznym oraz wytrzymałość, szkło SCHOTT ZWIESEL znajdzie zastosowanie w każdego rodzaju lokalu gastronomicznym, a gościom otworzy pełen bukiet smakowy podawanego napoju. Gustowny wygląd szkła wpasuje się również w wystrój  domowego stołu przy świętowaniu rodzinnych okazji.

W ofercie sklepu agusto.pl znajdują się kieliszki dekantery oraz szklanki SCHOTT ZWIESEL oraz ręcznie wytwarzane szkło SCHOTT 1872, które za sprawą opatentowanej technologii Tritan® gwarantują niezwykłą wytrzymałość mechaniczną. Szeroki wybór różnorodnych linii pozwoli na dopasowanie kształtu szkła do własnych potrzeb.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się