Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Filtruj według
Filtruj według
Marka

Kawa

Dla wielu z nas kawowy napar jest nie tylko zwykłym napojem, ale też kojarzy się z pewnymi rytuałami lub najlepszą porą dnia. Zarówno perfekcyjne espresso z delikatną cremą, jak i kawy mleczne, to miły przerywnik w ciągu dnia. Kawa, którą pijemy w biurze niesie ze sobą dawkę energii i mobilizuje do kolejnych zadań. Któż by się jej o poranku? Z całą pewnością nikt. Dla wielu z nas to również wyrafinowany i bogaty smak napoju serwowanego przez zaprzyjaźnionego baristę w ulubionej kawiarni.

I choć ekspres do kawy jest na wyposażeniu niemal każdego domu, to zaproszeniu na kawę z profesjonalnego ekspresu trudno się oprzeć. Aby osiągnąć idealny smak czarnego naparu warto sięgnąć po najlepsze kawowe mieszanki. Taką jakość mamy też w naszym sklepie, gdzie serwujemy Państwu najlepsze ziarno niemal z całego świata. Jest tu zatem kawa z rejonów cenionych za najlepsze warunki do uprawy kawowca takich, jak: Etiopia, Brazylia czy też Kolumbia. W szlachetnych mieszankach można degustować smakowe nuty: czekolady i karmelu, owoców i cynamonu lub też orzechów.

Filtruj według

Jest to możliwe, gdyż w ziarnach kawy jest potencjał na wydobycie kilkuset smaków. Zatem każdy roaster to mistrz ceremonii. I to od jego talentu zależy końcowy efekt smakowy. Gdy czasem zdarza się wyczuć zbyt dużo kwasowości to oznacza, że ziarna zostały wypalone niezgodnie ze sztuką. Zatem idealne ziarno powinno mieć nieco słodyczy, a także umiarkowaną nutkę goryczy i szczyptę kwasowości.

Brzmi to ciekawie, a przesądzają o tym zaledwie dwa czynniki, czyli odpowiednia temperatura i czas wypalania. Zasadniczo przyjmuje się, że idealne walory smaku i aromatu, wypalona kawa zatrzymuje nie dłużej niż pięć tygodni. Niestety nie zawsze tak jest. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby do Państwa trafiała tylko w pełni wartościowa kawa. Palarnia Etno Cafe utrzymuje wysokie standardy wyboru najlepszego ziarna, a także zgodnie ze sztuką monitoruje od początku proces wypalania. Ponadto gotowe mieszanki są pakowane w szczelne i wygodne opakowania. Polecamy więc, oryginalne mieszanki kawy i syropy smakowe, a także ekspresy ciśnieniowe i przelewowe, młynki i spieniacze oraz szeroki wybór akcesoriów dla baristy.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się