Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Kawy, napoje

Za co lubimy kawę? Co najmniej z 3 powodów: za smak, aromat ale przede wszystkim za dawkę energii. Dlatego też tak ochoczo sięgamy po kolejną dawkę. Kawa i napoje kawowe to przecież żelazny punkt domowego i biurowego zaopatrzenia. Swoje pobudzające działanie kawa zawdzięcza kofeinie. To związek chemiczny występujący nie tylko w ziarnach kawy, ale także w liściach herbaty (teina) oraz ziarnach kakao.

Filtruj według

Do naszego sklepu starannie dobraliśmy kawę z lokalnej palarni. Przede wszystkim dlatego, że odpowiadała nam jej niesamowita jakość, bo cenimy smak ziaren arabiki. Kawa Etno jest oczywiście w naszym biurze i z chęcią serwujemy ją wszystkim naszym miłym gościom. W agusto.pl polecamy mieszanki, w których można odnaleźć smaki: orzechów, czekolady, jak również cynamonu lub karmelu. Kawowe ziarna pochodzą z upraw kawowca w Brazylii, Kolumbii oraz Etiopii.

Od początku też podobały nam się ekologiczne, ładnie zaprojektowane oraz mocne opakowania. Z czasem rozszerzyliśmy ofertę o kawy macerowane – Cold Brew. Mamy również bogaty wybór odpowiedniego sprzętu, czyli ekspresy do gastronomii, jak i ciśnieniowe lub przelewowe ekspresy domowe. Ponadto wiele dodatków smakowych. Wśród nich są pyszne syropy i sosy, które rewelacyjnie wzbogacają smak kawy i wielu innych napojów.

Zarówno kawa, jak i herbata to w naszych warunkach geograficznych często spożywane napoje. Nadal jednak polskie średnie spożycie na głowę to zaledwie 3 kg kawy na głowę, czyli około 95 litrów. Podobno rekordzistami są Finowie, którzy mają średnie spożycie w granicach13 kg. Kawa i napoje kawowe to spory kawałek tortu w zyskach gastronomii. Polacy także polubili spotkania w kawiarniach i cukierniach, gdzie podawana jest kawa i napoje kawowe w bardzo szerokim wyborze. Z pewnością rynek kawy w Polsce rośnie, a wraz z tą tendencją znamy się na niej co raz lepiej. I często obruszamy się na wspomnienie „kawy parzonej”, bo to przecież zamierzchła epoka. Chętnie operujemy nazwami ulubionej kawy i licytujemy się, która kawiarnia ma najlepszą kawę zapominając o bardzo subiektywnych w tej kwestii preferencjach.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się