Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Sita cukiernicze

Większość polskich tradycyjnych receptur na ciasta i inne łakocie zawiera głównie pszenną mąkę, czasem zdarza się jej miks z mąką ziemniaczaną. Nie mogą się bez niej obejść ani szarlotki, ani ciasta drożdżowe czy też pączki. Czy próbowaliście kiedyś znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego należy przesiać mąkę zanim zaczniemy realizować przepis na słodką ucztę? Nie trudźcie się zbytnio, bo my mamy już gotową odpowiedź. Tę nieskomplikowaną czynność robimy z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze po to, aby otrzymać bardziej puszystą mąkę do wypieków. Po drugie jeśli używamy cukru pudru to i ten składnik warto przesiać przez odpowiednio drobne sita. Dzięki temu słodki smak cukru będzie bardzo równomiernie rozprowadzony.

Filtruj według

Jakie sita ułatwią nam pracę, aby przebiegała ona szybko i sprawnie?

Najlepiej, proste o tradycyjnym kształcie z odpowiednio wysokim rantem z solidnej stali, takie jak sito T-1080-200. Mamy je w różnych rozmiarach średnicy, aby pasowały do każdego zaplecza kuchennego. Są one z nierdzewnej stali. Ponadto wyróżnia je duża gęstość siatki (8 otworów na cm2).

Podobnie do nich wyglądają sita de Buyer, ale mają one ciekawy trick, jakim są wymienne siatki. Dlatego też możemy dobrać gęstość sita do przesiewanych składników. Jedne z nich zastosujemy do korzennych przypraw, inne zaś do wiórków kokosowych.

Natomiast profesjonalni cukiernicy bardzo często zaopatrują się w chińskie sita stożkowe. Skąd taka nazwa? Po prostu od ich kształtu, który przywodzi na myśl chiński kapelusz. Do czego są przydatne? Przede wszystkim do odcedzania gorących wywarów, jak również sosów, aby zapewnić im klarowność im idealnie gładką konsystencję. Ponadto świetnie sprawdzają się do przecierów i dżemów, ponieważ chińskie sita opierają się na wygodnym stojaku. Żmudna czynność przecierania nie jest już tak bardzo pracochłonna.

Do prostych dekoracji pysznych ciast, jak i deserów przyda się z pewnością małe sitko z wygodnym uchwytem, takie jak T-1210. Podobnie jak inne nasze sita, ono również jest ze szlachetnej nierdzewnej stali o parametrach 18/10.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się