Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.
Filtruj według

Ranty cukiernicze

Czy wiecie, że podziwiane przez nas duże torty okolicznościowe, między innymi weselne powstają po konsultacji? Naprawdę tak jest ponieważ chodzi nie tylko o preferencje smakowe, ale także o wygląd wymarzonego tortu. Dlatego też cukiernik musi zebrać jak najwięcej informacji, aby trafić w gust klientów. Dotyczy to zarówno doznań organoleptycznych jak i wizualnych.

Wśród akcesoriów mistrza cukiernictwa niezbędne są ranty cukiernicze, bo to one są odpowiedzialne za formę tortu. Ich wybór jest imponujący. Ranty cukiernicze różnią się wielkością i kształtem oraz rodzajem powierzchni. Ta ostatnia może być gładka, ale może też być perforowana po to, aby boczne partie ciasta również piekły się w równomiernie. Natomiast jedno je łączy, a mianowicie materiał, z którego są wykonane, to najlepszej jakości stal nierdzewna 18/10. Jest ona nie tylko solidna i trwała, ale również sterylna i łatwa w utrzymaniu czystości.

Filtruj według

Do najbardziej tradycyjnych, czyli okrągłych w kształcie tortów i ciast wykorzystujemy ranty cukiernicze, które wyglądają jak pierścień. Sądzimy również, że mogą Was zainteresować takie, które mają płynną regulację wielkości, jak rant De Buyer D-3040-03. Przy takim rozwiązaniu możemy łatwo dopasować wielkość krążka ciasta, które chcemy upiec począwszy od średnicy 18 aż do 36 cm. Podobny do tego rantu kształt pierścienia ma wysoki rant D-3912-12. Jednakże nie ma funkcji płynnej regulacji wielkości.

Coraz więcej zainteresowania budzą także kwadratowe ranty cukiernicze. Nad przemyślaną konstrukcją rantu De Buyer D - 3099-19 pracowali także mistrzowie słynnej francuskiej szkoły czekolady Valhrona. I tak powstała wspólna koncepcja. Naszym zdaniem najlepsza do pieczenia kruchego ciasta, ponieważ ma perforowaną powierzchnię, a to zapewnia jednolite pieczenie i karmelizację.

Zasadniczo ranty służą do pieczenia, ale mogą być używane także do formowania i dekorowania. Wówczas najbardziej przydadzą się komplety stalowych rantów o przeróżnych wielkościach i kształtach.

Jednak przy bardziej skomplikowanych dekoracjach trudno będzie się obejść bez wycinarek. My wybraliśmy wycinarki de Buyer o ciekawych kształtach z trwałego poliamidu i włókna szklanego np. D-4301-00 o wdzięcznym kształcie serca. Dodatkowo wyposażono je w niewielkie opakowanie, aby zawsze były uporządkowane i gotowe do użycia. Na koniec warto podkreślić, że wszystkie te akcesoria cukiernicze są nie tylko bardzo solidne, ale mają też niewymagającą pielęgnację, po prostu myjemy je w zmywarce.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się