Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Shakery barmańskie

Shakery barmańskie należą do podstawowego wyposażenia profesjonalnego baru, a to dlatego, że to one w dużej mierze przyczyniają się do szybkiej obsługi gości. Barmani mają oczywiście swoje ulubione narzędzia do pracy i jedni z nich wolą shakery barmańskie typu Boston, inni zaś shakery francuskie. My w tej dyskusji nie zamierzamy uczestniczyć i skupiamy się raczej na krótkiej charakterystyce obu tych rodzajów.

Filtruj według

Pierwszy ma prostszą konstrukcję, która składa się z hartowanego szkła i metalowego kubka, który jest nieco większy niż szkło. Jego sposób użycia jest bardzo prosty. Mianowicie polega on na wlaniu składników do szklanki, dodaniu lodu i umieszczeniu metalowego kubka na szklance. Co więcej razem stanowią bardzo jednolitą i szczelną konstrukcję, którą zaprojektowano wręcz idealnie. Należy pamiętać, aby odpowiednio mocno trzymać shaker podczas miksowania zawartości. Poza prostotą obsługi przemawia za nim również łatwość utrzymania w czystości. My polecamy prosty i z tego też względu bardzo popularny shaker dwuelementowy o kodzie BPR-800IN, gdzie kubek jest ze stali nierdzewnej 18/10 - jak wiadomo należy do bardzo trwałych materiałów. Ponadto ten shaker jest w komplecie z pokaźną, bo aż 470 ml szklanicą z hartowanego szkła. Warto podkreślić, że tego typu sprzęt barmański jest po prostu komfortowy podczas pracy, bo dokładnie obserwujemy postęp w czasie miksowania różnych składników.

Dla podrasowania wyglądu baru lub dla ambitnego adepta sztuki barmańskiej polecamy również shakery barmańskie wykonane w całości ze stali nierdzewnej 18/10, takie jak BPR-02M. Tutaj oba elementy są stalowe. Shaker jest obciążony, co w znacznej mierze ułatwia posługiwanie się nim. Shaker Boston to swego rodzaju klasyk gatunku i z pewnością mimo pewnych trudności na początku, warto opanować sztukę posługiwania się nim. Nie bez znaczenia jest także bardzo elegancki wygląd tego shakera.

Drugi typ shakera to shaker paryski zwany też francuskim. Różnica między obu rodzajami jest widoczna od razu. Pierwszy to kwintesencja szybkości i łatwości miksowania drinków, podczas gdy drugi zachwyca wyrafinowanym designem. Shaker francuski T-CT05 z naszej oferty składa się z 3 części: kubka, sitka i korka. Wszystkie elementy są ze stali nierdzewnej 18/10 z wysokopolerowanym wykończeniem, dla świetnego efektu wizualnego. Zazwyczaj jednak shakery barmańskie paryskie są dwuelementowe, takie jak, model BPR-03S.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się