Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Łyżki barmańskie

Są nie tylko piękne, ale i praktyczne, tak oto pokrótce można by scharakteryzować łyżki barmańskie. Nie sposób nie zauważyć ich delikatnego, subtelnego kształtu. Rzeczywiście są dość długie. Najczęściej ich długość wynosi 25 – 30 cm, ale zdarzają się też łyżki dłuższe. Te ostatnie mogą mieć do 50 cm długości.

Filtruj według

Te piękne przedmioty posiadają najczęściej spiralny lub gładki trzon. W naszej ofercie mamy łyżki ze spiralnym trzonem, ponieważ są one przydatne do kreowania drinków warstwowych. W tym celu wykonujemy bardzo prosty zabieg, czyli odwracamy łyżkę do góry nogami i ostrożnie nalewamy wzdłuż trzonka niezbędne składniki. Konstrukcja łyżki nie jest skomplikowana, gdyż po jednej stronie trzonu mamy jakby małą miseczkę, której pojemność wynosi od 2,5 do 5 ml. Zaś po drugiej stronie mamy różne zakończenia, po to, aby łyżki barmańskie mogły być używane do różnych celów. Mogą zatem posiadać widelczyk, muddler lub mieszadełko. Dzięki tym zakończeniom możemy nie tylko mieszać, ale również rozgniatać lub nabijać składniki napojów.

Zazwyczaj wypukła strona łyżki służy do wlewania składników drinków warstwowych. Czasem też taka łyżka służy jako miarka do gęstych likierów, kremów lub syropów. Jeśli najczęściej robimy drinki i koktajle z dodatkiem owoców najlepsze będą łyżki zakończone muddlerem, np. łyżka barmańska BPR-30S. Jeśli natomiast łyżka kończy się mieszadełkiem idealnie pomoże nam przy mieszaniu innego rodzaju drinków. Średnio już po upływie 30 sekund nasz drink będzie gotowy. Co więcej, będzie doskonale zmiksowany chociaż zrobimy go bez użycia shakera.

Podsumowując, łyżki barmańskie są bardzo uniwersalnymi akcesoriami barowymi. Służą nie tylko do zwykłego mieszania, ale także do odmierzania składników i przede wszystkim do kreowania oryginalnych wielowarstwowych drinków.

Niezwykle ciekawa jest również historia tych akcesoriów. Pierwsza łyżka barowa pojawiła się najprawdopodobniej już w XVI wieku na terenie Niemiec. Stąd dotarła do Anglii, gdzie nadano jej miano sucket poon od nazwy wyśmienitego deseru. Wśród jego składników, część nadawała się do jedzenia niewielką łyżeczką, widelczykiem, dlatego też sucket poon zyskała wielką popularność. Znacznie później, bo w XIX wieku używano jej podobnie jak dziś do mieszania napojów i jedzenia owoców nadzianych na niewielkich rozmiarów widelczyk. Tak pokrótce przedstawia się historia pewnej małej, ale jakże uniwersalnej łyżki.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się