Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Sita barmańskie

Jeśli komponujemy gadżety do domowego baru, nie mówiąc o profesjonalnym barze, bezwzględnie muszą się w nim znaleźć nie tylko shakery i szklanice, ale także sita barmańskie. Dlaczego są one tak istotne? To całkiem oczywiste, gdyż trudno byłoby wyobrazić sobie świetnie wyglądający koktajl, którego smakowanie psują resztki owoców lub kruszony lód.

Filtruj według

Tak więc mamy do wyboru dwa rodzaje sit. Pierwsze z nich to sita barmańskie typu Julep, drugie zaś to sita barmańskie Hawthorne. Oba mają swoich zagorzałych zwolenników wśród barmanów. Czasem można spotkać się z opinią, że Julep poleca się początkującym barmanom. My także przychylamy się do tego stanowiska, bo rzeczywiście zaprojektowano je tak, aby łatwo było umieścić je na shakerze. Filtrowanie jest proste ze względu na wypukły kształt łyżki, który łatwo osadza się na shakerze. Ponadto długi uchwyt sprzyja sprawnemu odcedzaniu. Należy pamiętać, że ten rodzaj sit służy głównie do oddzielania kruszonego lodu. Mamy pełen wybór tych niezbędnych akcesoriów.

Warto zwrócić na nie uwagę zwłaszcza, gdy zależy nam nie tylko na funkcjonalności, ale i na wyglądzie naszego bar. Nasze sita barmańskie Julep są ze stali 18/10 w różnych odcieniach: od czerni i złota przez stal i miedź, tak np. sito BPR-1001-002S. Mają opinię bardzo trwałych i wygodnych, jednak czasem mogą spowalniać przygotowanie koktajlu.

Gdy zależy nam na szybkości możemy zaopatrzyć się w sita barmańskie typu Hawthorne o nieco bardziej skomplikowanej formie. Tutaj bowiem dzięki elastycznej sprężynie nie musimy być tak bardzo uważni, jak przy Julep, a filtrowanie odbywa się bardzo szybko. Ponadto może być używane nie tylko z shakerem, ale również do odcedzania owoców i wszystkich innych składników z puszki. Świetnie radzi sobie z lodem. Posługiwanie się nim wymaga pewnej wprawy, ale bez problemu można opanować pewny uchwyt tego rodzaju sitka. Podobnie jak Julep, mamy je w pełnej krasie np. BPR-007S, bo nasza gama to sita barmańskie w kolorze srebrnym, miedzianym, stalowym i złotym.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się