Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Mudlery

Jeśli marzy Wam się bar z profesjonalnymi akcesoriami to najwyższa pora zaopatrzyć się w mudlery, a to dlatego, że te nieskomplikowane przyrządy są jednymi z najczęściej używanych. Ponadto sprawdzają się przy wielu różnych drinkach i koktajlach i właściwie są niezbędne nawet przy podstawowych przepisach. Zasadniczo mudlery różnią się między sobą materiałem, kształtem i rodzajem zakończenia, jak również długością.

Filtruj według

Jeśli przyrządzamy napoje bezpośrednio w karafce lub dzbanku warto pamiętać, aby mudler był odpowiednio długi. Nasz najdłuższy mudler T-TB02XLW ma aż 29,5 cm. Dlatego też bez problemu umieścimy go w wysokim naczyniu. Co do materiałów mamy zarówno mudlery drewniane jak i z tworzywa lub hybrydę, czyli mudler ze stali nierdzewnej z końcówką z tworzywa. Do domowego barku wystarczy nam najprostszy mudler drewniany, taki jak T-2020. Ma on jednak tę wadę, że musimy go myć bezpośrednio po użyciu i ręcznie. Z czasem może się też lekko odkształcić.

Natomiast do profesjonalnego baru zdecydowanie polecamy modele z tworzywa sztucznego lub też kombinację tworzywa i stali nierdzewnej 18/10. Jeśli chodzi o mudlery z tworzywa bardzo praktyczne i nieco designerskie są produkty T-TB02, T-TB02F, jak również T-TB02GL. Ze względu na ciekawą kolorystykę i oryginalny kształt idealnie wręcz nadają się na prezent. Według nas taki właśnie różowy lub soczyście zielony mudler będzie także świetnie się prezentował się na barowym blacie.

Trwałość w profesjonalnym barze ma zasadnicze znaczenie dlatego tutaj najlepiej sprawdzą się mudlery z łączonych materiałów, czyli stali nierdzewnej i końcówki z tworzywa takie, jak BPR-MUDR001. Po pierwsze są praktycznie „nie do zdarcia”. Po drugie po użyciu wystarczy wrzucić je do zmywarki.

Prekursorem współczesnych mudlerów były „rozgniatacze” zwane „toddy stick”, używane podczas przygotowania legendarnego rozgrzewającego drinka, Hot Toddy. Wówczas używano ich głównie do rozgniatania goździków lub innych korzennych przypraw jak również cukru. Ten drink z bazą w postaci Bourbona lub irlandzkiej, czy też szkockiej whisky jest nadal bardzo popularny. Co ciekawe zarówno receptura Hot Toddy jak i koncepcja mudlerów przetrwała aż do dziś.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się