Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Korkociągi, otwieracze

Aromaty wina, obcojęzyczne nazwy winnych szczepów i samych win mogą stanowić wyzwanie dla przeciętnego smakosza wina. Natomiast dla sommeliera lub konesera win to tzw. „młyn na wodę”. Godzinami mogą oni dyskutować nie tylko o składzie, ale też o przechowywaniu wina. Przede wszystkim też zgłębiają oni tajniki etykiety związanej z winem.

Nam przygoda z winem wydaje się bardzo ekscytująca. Gdy już mamy wspomniany szlachetny winny trunek i odpowiednie do niego szkło wówczas pora na krok podstawowy, czyli przelanie wina do kieliszków. To zadanie umożliwią nam korkociągi Peugeot w różnych wersjach. Czasami są też one nazywane trybuszonami, od połączenia dwu francuskich słów tirer – bouchon, oznaczających wyciąganie korka.

Filtruj według

Przede wszystkim mamy tu na myśli profesjonalny trybuszon Melchior PG-200381. Jego zaletą jest nie tylko kompaktowy design, ale głównie możliwość odkorkowania wina jednym wprawnym ruchem ręki. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi działającemu na dwóch osiach. Ponadto jest on niewielkich rozmiarów i jest bardzo wytrzymały. Oferujemy go w dwóch odcieniach.

Inną propozycją mogą być korkociągi barmańskie firmy BarEq, takie jak model T-23001 lub też T-3720. Pierwszy z nich jest z tworzywa i stali nierdzewnej 18/10, drugi zaś z podobnych materiałów, czyli stali i tworzywa. Ponadto produkt T-23001 może także pełnić funkcję otwieracza do kapsli.

Niektóre wina, a mianowicie starsze wina rocznikowe mogą wymagać użycia specjalnego sprzętu. Okazuje się bowiem, że z czasem korki naturalne kruszeją i wyjęcie ich z butelki może powodować pewne komplikacje. Receptą w takim przypadku są korkociągi rekomendowane specjalnie do starych korków, jak np. nasze otwieracze Peugeot PG-200251. Ich specjalna i dokładnie przemyślana konstrukcja gwarantuje pełen sukces, dzięki czemu nie zdarzy nam się porażka. Jak się z tym uporać? To całkiem proste, po wbiciu obu szpikulców w korek wystarczy wykonać ruchy obrotowe aż do jego wyciągnięcia z szyjki butelki.

Poza korkociągami i innymi akcesoriami barowymi warto także zwrócić uwagę na otwieracze. Najlepiej solidne i najprostsze takie jak T-3510, lub też T-MGB03A. Wyglądają podobnie, są również z tego samego materiału, bo w obu przypadkach to stal nierdzewna. Nam bardzo praktyczne i trwałe wydają się także otwieracze BarEq T-3580.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się