Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Filiżanki

Filiżanki kojarzą się niezmienne z tradycyjnym sposobem podania kawy lub herbaty. Dla wielu z nas porcelanowa filiżanka ciepłego i aromatycznego naparu jest synonimem zarówno relaksu, jak i spotkania w gronie bliskich osób. Standardowo, do herbaty służą większe filiżanki aniżeli te, w których podaje się kawę.

Najlepsze espresso powstaje w temperaturze 90°C i pod ciśnieniem od 9 do 15 barów. Przy czym czas ekstrakcji nie może przekroczyć 30 sekund. Ważne są także proporcje kawy i wody. Klasyczne włoskie espresso nie mogłoby się obyć bez standardowej filiżanki do tego właśnie rodzaju kawy o pojemności około 70 – 80 ml. Specjaliści od kawy, czyli bariści najlepiej wiedzą jak serwować na bazie pojedynczego lub też podwójnego espresso różnorodne kawy. W rezultacie taka kawa ma najlepsze walory smaku, aromatu i oczywiście kusi wyglądem.

Spece od kawy, ale i kawosze doskonale orientują się w arkanach i różnicach pomiędzy americano, macchiato, flat white czy też caffe latte. Coraz częściej też w kawiarni można wybrać gatunki kawy i stopień palenia według naszych indywidualnych upodobań. W ślad za tym bogactwem oferty kawy podąża możliwość jej serwowania. Dlatego klasyka, czyli porcelana czasem ustępuje miejsca naczyniom ze szkła. I to nie tylko w przypadku kawy latte. Szkło zarezerwowane jest między innymi dla frappuccino, którą podaje się w wysokich szklankach. Nie inaczej jest w przypadku Irish Coffe. Godne uwagi i polecenia są także szklane filiżanki o różnych pojemnościach. Począwszy od filiżanki do espresso i cappuccino, poprzez większą, bo aż o pojemności 300 ml. Szkło borokrzemowe, które posłużyło do ich produkcji ma podwójne ścianki, a przy tym jest bardzo lekkie i żaroodporne. Ma zalety szkła bardzo uniwersalnego, gdyż doskonale toleruje zarówno bardzo wysokie, jak i niskie temperatury. Ponadto jest bardzo klarowne i idealnie nadaje się do prezentacji dekoracyjnych napojów.

Filiżanki tego rodzaju są u nas w komplecie z wygodnym spodkiem ze stali nierdzewnej. Z takimi walorami, jak długie utrzymanie temperatury serwowanych na ciepło napojów mogą śmiało konkurować z wyrobami z porcelany. W agusto.pl mamy szeroką gamę filiżanek o różnych kształtach i pojemnościach zarówno ze szkła, jak i z porcelany.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się