Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Finger food szkło

Artykuły typu finger food szkło dostępne w ofercie naszego sklepu to cała gama miniaturowych naczyń ze szkła. Są one gwarancją bardzo eleganckiego sposobu serwowania przekąsek. Wysoka jakość szkła, z którego są wykonane, jak też oryginalna forma zapewnią doskonałą oprawę wydarzeniom kulinarnym. W przeciwieństwie do naczyń jednorazowych, w naczyniach finger food szkło cały stół zachęca do skosztowania smakołyków.

Pośród tych niewielkich naczyń są przede wszystkim szklaneczki i kieliszki, jak również pucharki, a także słoiczki i pojemniczki. Niewątpliwie to idealny sposób prezentacji, gdyż odsłania całą apetyczną zawartość. Warto podkreślić, że o ile dania tego typu nie są główną pozycją menu, o tyle przepisy na nie są bardzo starannie komponowane. Są tutaj zarówno pyszne mini sałatki, jak i tartinki, roladki z wędliny, a także koktajle owocowe i wspaniałe desery. Finger food jeszcze bardziej sprawdzają się do podawania trunków. Goście nakładają sobie na talerzyki zestaw skomponowanych przystawek i napojów.

Poza samymi, często wyszukanymi składnikami, ważna jest także kolorystyka i oryginalne dekoracje. Dla lepszego efektu wizualnego można się też spotkać z układaniem przekąsek jednego rodzaju na tacach. Dlatego też naczynia typu finger food szkło wydają się być idealne podczas bankietów, ale też na mniejszych przyjęciach lub na domowym party. Kultura jedzenia finger food to zaproszenie do konsumpcji niewielkich dań w połączeniu z konwersacją w tle. Doskonale sprawdza się zatem podczas spotkań biznesowych. Warto też zwrócić uwagę na to jak finger food wniknęła w polskie warunki. U nas to zazwyczaj lekka przekąska, a niekoniecznie potrawa, którą jemy palcami. Na świecie ta forma pojawiła się w latach 80 – tych, ale jej pełen rozkwit to dopiero lata 90 – te. Wtedy też pojawiło się mnóstwo przepisów publikowanych w książkach kulinarnych. Wydaje się, że o ile pewne mody kulinarne przemijają, o tyle trend finger food ma się bardzo dobrze.

Zachęcamy zatem do wyboru spośród naszych propozycji, gdzie obok samych naczyń są także miniaturowe sztućce do nich, jak również ekspozytory i tace.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się