Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Kieliszki do drinków

Szklanki i kieliszki do drinków należą bez wątpienia do podstawowego wyposażenia baru. Jednocześnie to gratka dla barmanów. Im bardziej wyszukana, czy też oryginalna receptura drinka, tym większe pole do popisu. A to dlatego, że w przypadku tego typu napojów liczy się nie tylko smak, ale także wygląd. Więc odpowiednia oprawa, dodatki barmańskie, jak i sam sposób serwowania są priorytetowe.

Szkło barowe musi być szkłem przeznaczonym do użytku gastronomicznego. Zwykłe szkło absolutnie nie sprawdzi się tutaj. Musi ono spełniać wysokie wymagania. Po pierwsze powinno mieć wysoką odporność na najczęstsze urazy typu mechanicznego. Poza tym mieć podwyższoną tolerancję na tzw. szok termiczny. W tym celu producenci szkła do gastronomii czynią wiele wysiłków, aby sprostać potrzebom. W rezultacie tych działań powstają właśnie najbardziej trwałe kieliszki do drinków hartowane w specjalnej technologii. Ponadto niektóre mają odpowiednio wzmacniane newralgiczne punkty, czyli krawędzie. Olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie mają nasi dostawcy szkła: Arcoroc i Libbey.

Warto też wspomnieć o takich cechach szkła jak elegancki wygląd. Przy czym liczy się nie tylko piękna forma, ale głównie przejrzystość. Tylko szkło wysoce klarowne wygląda idealnie na barze lub stole. Aby zachowało taki wygląd jak najdłużej powinno być myte w odpowiedni sposób. Najlepszym rozwiązaniem w gastronomii są specjalistyczne zmywarki do szkła. Ich standardowe, niewielkie wymiary idealnie pasują do barów i pubów. Mieszczą się pod blatem i zapewniają ciągłą podaż czystego szkła. Ponadto długie użytkowanie zapewnia mycie i przechowywanie w koszach. Tego typu kosze są też zazwyczaj na wyposażeniu firm cateringowych, bo najlepiej sprawdzają się w transporcie. Przy zachowaniu odpowiednich procedur można znacząco ograniczyć straty.

Kieliszki do drinków i koktajli cieszą oko i podniebienie. Niektóre z nich to prawdziwa klasyka. Do takich należą kieliszek do Martini i Margarity, a także hurricane o charakterystycznym kształcie. Domowe przyjęcie również zasługuje na odpowiednią oprawę. Serwowanie drinków w eleganckim szkle będzie przyjemnym akcentem. Zachęcamy do obejrzenia naszych propozycji.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się