Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Kieliszki do likieru

Likiery i aromatyczne nalewki to trunki często spotykane na polskich stołach. W czym najlepiej je podawać? W kieliszkach przeznaczonych specjalnie do nich, bo tylko one wydobędą bogactwo smaku i aromatu. Zwłaszcza, że to taki rodzaj alkoholu, który bywa też bardzo słodki i jest podawany w bardzo niewielkiej ilości. Nie mogą to być więc kieliszki do wódki. Kieliszki do likieru mają specyficzny kształt. Jest to niewielka czasza na nóżce. Przy czym, często spotyka się dość bogatą w formie górną część kieliszka. Takie kieliszki do likieru ułatwiają powolne delektowanie się smakiem napoju o gęstej konsystencji. Tak z grubsza powinien wyglądać ten rodzaj kieliszków do użytku domowego. Natomiast gdy chodzi o gastronomię muszą one spełnić co najmniej kilka warunków.

Podobnie jak wszystkie inne rodzaje szkła do lokali gastronomicznych musi cechować je wysoka trwałość. Szkło słabej jakości będzie pękać na potęgę, bo nie podoła czynnikom, na które będzie niemal ustawicznie narażone. A przecież nie może się tak zdarzyć, aby zabrakło zapasu czystego szkła odpowiedniego rodzaju. Dlatego restauratorzy z doświadczeniem wybierają wyłącznie wytrzymałe szkło producentów do sektora gastronomicznego. Wówczas zyskują pewność, że po kolejnym myciu w zmywarce przemysłowej szkło będzie całe. I kolejna ważna rzecz szkło gastronomiczne powinno być odporne na najczęstsze rodzaje uszkodzeń, czyli szok mechaniczny i termiczny. Dlatego producenci tworzą specjalne linie szkła hartowanego w zaawansowanych technologiach. Przede wszystkim jest ono trwałe, a poza tym bezpieczne, gdy dojdzie do stłuczenia. Nie powinno się zdarzać tak, że rozbita szklanka lub kieliszek pęka na wiele małych kawałeczków i nie można ich szybko zlokalizować.

W restauracji bardzo często zwracamy na wygląd stołu. Szklanki, talerze i sztućce pojawiają się na nim ułożone zgodnie z obowiązującymi zasadami. Wiele zależy od reakcji kelnerów, którzy muszą szybko zareagować i dobrać odpowiednie szkło nawet do rzadko zamawianych trunków. Dlatego nie warto pomijać pozycji takiej jak kieliszki do likieru.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się