Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Kieliszki do wina

Pośród różnych rodzajów kieliszków, to kieliszki do wina zasługują na szczególną uwagę. Jednocześnie w restauracjach coraz chętniej sięgamy po kartę win. Odpowiedni serwis wina, jak i dobór odpowiedniego szkła to dzisiaj absolutna podstawa wyposażenia baru gastronomicznego. Tylko odpowiedniej jakości szkło wydobywa wszystkie walory tego trunku, czyli smak i aromat. Koneserzy zwracają też baczną uwagę na precyzyjne określenie barwy. Dlatego też kieliszki do wina z naszej oferty pozwalają na serwowanie różnych rodzajów win: białego, czerwonego oraz musującego.

Różnice pomiędzy podstawowymi rodzajami kieliszków łatwo rozpoznać. Białe wino uchodzi za lekkie. W opozycji do wina czerwonego ma skromniejszy bukiet zapachu i aromatu. Najlepiej więc serwować je w kieliszku o zwężonej ku górze czaszy. Ten rodzaj kieliszka przypomina kształtem tulipan. Warto także zadbać o odpowiednią temperaturę podawania, czyli od 10 do 12°C. Natomiast bukiet win czerwonych jest zdecydowanie bardziej złożony i tym samym cięższy.

Kieliszki do wina czerwonego muszą być zatem duże. Zazwyczaj są pękate, a ich czasza jest o wiele szersza niż w kieliszku do wina białego. W rezultacie wino łatwo natlenia się i uwalnia całą moc swojego bukietu. Pozwala także na podanie trunku w odpowiedniej temperaturze, czyli od 16 do 18°.

Wina musujące podajemy w niezbyt wielkich i wąskich kieliszkach na wysokich nóżkach. Często też można się spotkać z określeniem ich kształtu jako flet. Taki podział jest oczywiście pewnym uproszczeniem. Z pewnością w gastronomii sprawdzą się wyłącznie kieliszki z bardzo trwałego i przejrzystego szkła. Są one produkowane z użyciem odpowiedniej technologii hartowania. Z tego względu mogą być używane niemal na okrągło i zachowują doskonały wygląd.

Reasumując, w ostatnim czasie w naszym kraju systematycznie rośnie spożycie wina. Wzrasta też zainteresowanie degustacjami i kursami sommelierskimi. Wybór win w restauracjach, a nierzadko i winiarniach jest coraz większy. Śmiało można powiedzieć, że Polacy poznali etykietę zamawiania i dobierania wina do potraw. Dlatego zestawy różnorodnych i pięknych kieliszków do wina warto mieć w domu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się