Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Kieliszki do wody / soków

Coraz częściej zamiast soków do posiłku pijemy po prostu wodę. Kiedyś piliśmy ją głównie ze szklanek, a dzisiaj służą do tego również eleganckie kieliszki do wody. Czasem wymiennie są one nazywane gobletami. Z pewnością powinny znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym. Podanie wody lub też soku w goblecie jest jak najbardziej właściwe. Warto także pomyśleć o nich przy wyborze szkła do domu. Bez wątpienia ich piękne kształty podkreślają wygląd całej zastawy stołowej.

Klasyczne kieliszki do wody mają pękate, zaokrąglone czasze i krótkie nieco masywne nóżki. Czasem bywają też prostokątne lub kwadratowe, jak również z kolorowego szkła. Szkło barwione idealnie prezentuje się obok innych szklanych wyrobów z przejrzystego szkła. Idealnie transparentne, ale też wytrzymałe kieliszki do wody podkreślą piękny wygląd stołu.

Nasza propozycja obejmuje wyłącznie szkło gastronomiczne o wyjątkowych cechach i w szerokiej gamie. W ofercie są zatem różne rodzaje szkła. Przede wszystkim są to kieliszki. Od kieliszków do wina, poprzez kieliszki do drinków i wódki, a także kieliszki do koniaku i brandy i wiele innych. Ponadto szklanki, kufle do piwa, jak również dzbanki, pucharki i karafki.

Zazwyczaj w gastronomii potrzebne są różnorodne rodzaje szkła. W zależności od charakteru lokalu, zestaw szkła może się znacząco różnić. Zawsze jednak warto wybierać szkło renomowanych producentów o sprawdzonej jakości. Częsta eksploatacja może bowiem powodować znaczące straty. Nieestetyczne szkło z ukruszeniami lub też zarysowaniami nie jest dobrą wizytówką lokalu.

Tak więc szkło gastronomiczne ma podwyższony standard trwałości. Bardzo często jego produkcja odbywa się w nowoczesnej technologii hartowania szkła. Rodzaj materiału również jest bardzo istotny, a mianowicie poza wytrzymałością powinna go cechować wysoka przejrzystość. Dlatego producenci tak często wybierają szkło sodowe. Jest ono zarówno trwałe, jak i lekkie i odporne. Należy pamiętać o tym, że nieodpowiednie mycie lub składowanie szkła może osłabiać jego odporność na szok mechaniczny i termiczny. Warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, czyli zmywarkę, jak również kosze do szkła. Zapraszamy do sklepu agusto.pl.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się