Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Kieliszki do wódki

Odpowiednie kieliszki to pozycja obowiązkowa w wyposażeniu każdego lokalu gastronomicznego. Ich rodzajów jest niemal tak dużo, jak bogaty jest wybór trunków. Trendy w dziedzinie barów z alkoholem stale się zmieniają. Wraz z tą modą zmieniają się pewne upodobania konsumentów. Jednak w warunkach naszego mocnego przywiązania do polskiej tradycji spożycie mocnych alkoholi, a także wódki utrzymuje się na stałym poziomie. Dlatego kieliszki do wódki wcale nie trafiły do lamusa. Obok kieliszków do wina, prosecco czy koktajli znajdują się w ofercie liderów w produkcji szkła do gastronomii.

Kieliszki do wódki mogą mieć różne kształty. Najczęściej są to dwa rodzaje. Wódki czyste serwuje się w kieliszkach w kształcie walca z grubą podstawą. Ich standardowa pojemność to 50 ml. Zdarzają się też kieliszki mniejsze o pojemności 40 ml, lub nieco większe, czyli 60 ml. Natomiast wódki gatunkowe najczęściej podaje się w tradycyjnych pękatych kieliszkach na nóżce.

Nasza oferta w tym zakresie także jest zróżnicowana. Przede wszystkim pod kątem wyposażenia profesjonalnego baru. Zarówno szkło Arcoroc, jak i Libbey to potentaci w dziedzinie szkła do branży HoReCa. Ich projektanci i technologowie doskonale znają specyficzne potrzeby rynku gastronomicznego. Ponadto przy produkcji wykorzystuje się nowoczesną technologię i uwzględnia sugestie najlepszych barmanów. Dlatego to szkło jest bardzo wytrzymałe i odporne na intensywne użytkowanie. Może być myte w zmywarkach gastronomicznych nawet do kilkuset cykli krótkiego, ale mocnego mycia. Nawet wielokrotnie używane nie ma śladów zarysowań i nadal zachowuje tak cenioną w gastronomii klarowność.

Profesjonalny bar to nie tylko kieliszki do wódki, ale o wiele więcej. Poza sprzętem i specjalistycznymi urządzeniami powinny znaleźć się w nim standardowo: kieliszki do wina, kieliszki do drinków, kieliszki do koniaku, jak również do szampana oraz likierów. Ponadto warto także zadbać o serwowanie w nich napojów bezalkoholowych takich jak woda i soki. Czasem ten rodzaj szkła nazywany jest gobletem. O odpowiednich kieliszkach warto również pamiętać przy okazji kupna lub wymiany zastawy stołowej do domu.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się