Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Frytownice gastronomiczne

Wbrew powszechnemu mniemaniu menu dań przyrządzanych na głębokim tłuszczu to, nie tylko frytki. To także chrupiący drób w panierce czy też smażone ryby. Do ich szybkiej obróbki niezbędne są funkcjonalne i wydajne frytownice gastronomiczne. W zależności od rodzaju zasilania mogą być to frytownice elektryczne lub gazowe, a także indukcyjne.

Jeśli dania smażone w ten sposób stanowią bazę karty dań, jak na przykład w fast foodach warto pomyśleć o urządzeniu z podwójnym pojemnikiem. Producenci informują dokładnie jaką wydajność mają poszczególne modele urządzeń. Definiuje to parametr wskazujący na obróbkę produktu jaki urządzenie przygotowuje w ciągu godziny. Najbardziej wydajne urządzenia są w stanie smażyć do dwudziestu kilogramów żywności.

Filtruj według

Z pewnością warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania i frytownice gastronomiczne z optymalną „zimną strefą”. Taka technologia przeciwdziała przypalaniu się tłuszczu i jakichkolwiek drobnych cząstek jedzenia, które podczas smażenia opadają na dno. Odpowiedniej klasy urządzenia muszą mieć szereg funkcjonalnych, jak i bezpiecznych rozwiązań. Bardziej wydajne są urządzenia z funkcją trójfazową. Jednym z nich jest kontrolka sygnalizująca tryb pracy i grzania. Ze względu na bezpieczeństwo większość urządzeń ma termostat, a także wyłącznik bezpieczeństwa.

Pamiętajmy jak niebezpieczny może być gorący olej w dużej ilości. Z tego względu producenci wyposażają frytownice gastronomiczne w bezpieczne uchwyty tak całej obudowy, jak i pojemnika z olejem. Zaś do wymiany zużytego oleju służą kraniki spustowe.

Profesjonalna frytownica to spora inwestycja, dlatego warto zwrócić uwagę na materiały, z których ją wykonano. Do najbardziej niezawodnych należą urządzenia z pojemnikami i płytami wierzchnimi ze stali nierdzewnej. Należy też rozważyć taki model, który ma kosze ze stali nierdzewnej z długim i nienagrzewającym się uchwytem. Ponadto dobrą opinię mają frytownice z możliwością łatwego czyszczenia, czyli takie gdzie można zdjąć panel sterowania z grzałką oraz pojemnikiem. W ofercie naszego sklepu proponujemy wiele modeli, które różnią funkcjonalnością i wielkością, natomiast zawsze łączy je wysoki standard wykonania i efektywność działania.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się