Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Okapy centralne

Okapy centralne firmy Ascobloc to nowoczesne urządzenia produkowane specjalnie na potrzeby branży gastronomicznej. Producent ten doskonale zna wymogi bezpieczeństwa i system procedur HACCP obowiązujący w każdym lokalu gastronomicznym. Stąd też do produkcji wykorzystuje tylko te materiały, które sprawdzają się w warunkach codziennej bardzo intensywnej eksploatacji. Przy wyposażeniu restauracji lub baru należy pamiętać o nie tylko o uwzględnieniu trwałości urządzeń, czyli materiałach, ale również o ich wykonaniu i technologii.

Filtruj według

Jeśli chodzi o materiał, okapy centralne Ascobloc powstają ze stali kwasoodpornej 1.4301 o udokumentowanych parametrach wysokiej jakości. Z pewnością priorytetem tej stali jest odporność na korozję, dzięki odpowiedniej zawartości chromu i molibdenu. Warto podkreślić, że zarówno korpus podpory filtrów jak i uchwyty do zawieszenia są w przedziale grubości od 1,0 mm do 2,0 mm. Wszystkie elementy okapu są z blachy o odpowiedniej grubości. Ponadto blachy te są gładkie i oszlifowane, a krawędzie nie mają zadziorów, co ułatwia nie tylko obsługę, ale też czyszczenie i konserwację.

Co do wykonania, producent uwzględnił odpowiednią konstrukcję przy tych niejednokrotnie bardzo dużych urządzeniach. Stąd jedynie do długości 2900 mm okapy centralne są produkowane jako jednoczęściowe, natomiast powyżej tej długości są dwuczęściowe. W zależności od modelu mogą być spawane lub skręcane. Sposób montażu umożliwiają uchwyty, które znajdują się na dachu okapu.

Najważniejszą funkcję w okapie pełnią dwa rzędy filtrów labiryntowych o wymiarach 400x400 mm, a także elementy wypełniające. Taki rodzaj filtrów stosuje się w celu wyłapywania zanieczyszczeń zwanych mgłą olejowo – tłuszczową. Konstrukcja filtra labiryntowego pozwala bowiem na wykraplanie, a w konsekwencji na efektywne usuwanie zanieczyszczeń. Zanieczyszczona woda trafia wraz z tłuszczem do tacek i rynienek ściekowych, skąd jest eliminowana.

Co bardzo istotne, okapy centralne tego producenta można dostosować do urządzeń znajdujących się w kuchni nie tylko ze względu na wymiary, ale również z uwzględnieniem kształtu okapu. Do wyboru są zatem okapy: trapezowe, skrzyniowe oraz skośne.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się