Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Akcesoria do okapów

Akcesoria do okapów wspomagają wydajność urządzeń w codziennej eksploatacji. Należy pamiętać, że podstawową funkcją okapu jest eliminowanie z powietrza ciężkich i tłustych oparów, które powstają podczas gotowania w kuchni gastronomicznej. Przede wszystkim przydatne są tu filtry nazywane też często "łapaczami tłuszczu". Ta nazwa bardzo obrazowo pokazuje mechanizm działania łapaczy.

Filtruj według

Co do samych filtrów, to mają one przemyślaną budowę labiryntową po to, aby skutecznie zatrzymywać tłuste zanieczyszczenia podczas wyciągania powietrza. Jak to wygląda w praktyce?

Otóż zanieczyszczenia z filtra trafiają do rynieniek odprowadzających, później do kurka spustowego. Zatem nie mam takiej sytuacji, gdy krople brudnego tłuszczu spływałyby na blat roboczy lub co gorsza na produkty spożywcze. Z pewnością przy ich zastosowaniu, duże ilości tłuszczu nie trafiają do systemu wentylacyjnego i co bardzo ważne nie stwarzają zagrożenia pożarowego. Tak więc akcesoria do okapów nie tylko poprawiają komfort pracy, ale też mają bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo całego lokalu gastronomicznego.

Im sprawniejszy „łapacz tłuszczu”, tym dłużej wentylator w okapie pozostaje czysty i może działać bez ryzyka awarii. Nie wspominając już o tym, że brak efektywnie działającego okapu z odpowiednim wyposażeniem nierzadko nastręcza trudności w postaci czyszczenia przewodów wentylacji. Jeśli do tego dołączymy uczucie dyskomfortu gości powstaje dość trudny grunt prowadzenia działalności lokalu gastronomicznego.

Przy produkcji filtrów firma Stalgast postawiła na bardzo praktyczne rozwiązania. Po pierwsze jest to przemyślana konstrukcja, która składa się z ramy i systemu przegród. Budowa labiryntowa jest układem odpowiednio ukształtowanych blach nierdzewnych. Mechanizm oczyszczania przebiega w następujący sposób. Najpierw wyciągane powietrze trafia na pierwszą warstwę blach, która zmienia kierunek ruchu, dokładnie tak, jak w labiryncie i zmniejsza prędkość przepływu. Dzięki zastosowaniu układu labiryntowego możliwe jest przedostanie się powietrza pomiędzy warstwy blach i osadzenie na nich niepożądanej mieszanki pary i tłuszczu. Po drugie akcesoria do okapów, takie jak filtry labiryntowe powstają ze stali nierdzewnej o znanych właściwościach. Ten materiał uchodzi za bardzo trwały i niepodatny na korozję.

Pozostaje jeszcze kwestia czyszczenia łapaczy, a ponieważ są one z blachy nierdzewnej skutecznie można je myć w zmywarkach. Ponadto łapacze nie nastręczją trudności zarówno podczas demontażu, jak i ponownego montażu, więc mycie przebiega sprawnie.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się