Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Filtruj według

Producenci
materiał wykonania
zastosowania
Pakowane po
Szerokość [mm]
średnica [mm]
Pojemność ml
wysokość [mm]
Filtruj

Kufle

Odpowiednie kufle idealnie podkreślają rodzaj, a więc i smak piwa. Bez wątpienia do konsumpcji piwa najlepiej przydaje się szkło o klasycznych kształtach takich, jak kufle i pokale. W gastronomii należy zwrócić uwagę na możliwość mycia go w zmywarkach. Warto również zadbać o to, aby było trwałe, gdyż szkło wysokiej jakości będzie miało dłuższą żywotność.

Piwosze bardzo sobie cenią, nie tylko gdy piwo jest schłodzone, ale też odpowiednio podane. Aby maksymalnie wydobyć wszystkie walory złocistego napoju należy dobrać odpowiednie szkło, czyli kufle, pokale lub szklanki.

Okazuje się bowiem, że rodzaj szkła ma bardzo istotny wpływ nie tylko na sam wygląd, ale też na aromat i w rezultacie wszystkie doznania smakowe. Wszelkie tajniki tak nalewania, jak i serwowania piwa znają barmani i oczywiście też koneserzy.

Tradycyjne Kufle szklane niezmiennie pozostają podstawowym rodzajem szkła do piwa. Ich powierzchnie mogą być gładkie lub ozdobne. Nierzadko mają motyw plastra miodu. Najczęściej kufel to naczynie o pojemności 500 ml lub też więcej. Czasem zdarzają się także kufle o niestandardowej pojemności aż jednego litra. Smakoszom piwa są one bardzo dobrze znane z festiwali piwa. Jednak najczęściej leje się do nich piwo podczas imprez Oktobesrfest. Warto podkreślić, że ich grube i solidne szkło idealnie utrzymuje napój w chłodnej temperaturze.

Przy tak dużej pojemności ważne, aby miały duże i wygodne uchwyty. Co prawda ten rodzaj szkła jest bodajże najczęściej spotykany, jednak nie uniwersalny. Znawcy twierdzą, że powinien być zarezerwowany tylko do niektórych gatunków, czyli głównie do pilznerów. To także bardzo dobry wybór do piwa grzanego.

Przy wielkiej różnorodności i arkanach fermentacji, wiele gatunków piwa serwuje się w cieńszym szkle. Jego głównym zadaniem jest wydobycie subtelnych smaków i aromatów. Mamy tu na myśli przede wszystkim pokale do piwa, czyli kielichy na nóżce. One też podkreślają najlepiej klarowność i barwę napoju. Co ważne, bardzo długo utrzymuje się w nich piana. Ponadto odpowiedni kształt i podstawa na nóżce gwarantują pewny i wygodny uchwyt bez nagrzewania dłonią. Szklanki do piwa o także popularny rodzaj szkła do piwa. Zazwyczaj są wysokie i smukłe.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się