Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Wyposażenie gastronomii

Wszystko co musisz wiedzieć o wyposażeniu swojego baru, restauracji, pubu.

Wyposażenie kuchni gastronomicznej - 6 praktycznych porad

11 miesiące temu
Ulubione

Najważniejsze w kuchni są urządzenia, dzięki którym kucharze przygotowują potrawy trafiające w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. Otwierasz lokal gastronomiczny? Poznaj 6 praktycznych porad, dzięki którym poznasz najbardziej istotne kwestie dotyczące wyposażenia kuchni gastronomicznej.

Jak wybrać idealną szafę chłodniczą?

11 miesiące temu
Ulubione

Urządzenia chłodnicze, do których należą między innymi szafy chłodnicze, to profesjonalny sprzęt, bez jakiego nie obędzie się żaden lokal gastronomiczny. Niezależnie od wielkości prowadzonego przez nas biznesu, wyposażenie kuchni zawsze powinno cechować się bardzo dobrą jakością i spełniać potrzeby kucharzy oraz klientów. Jeśli stoisz przed wyborem szafy chłodniczej, to ten wpis przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie – pomożemy Ci wybrać idealną szafę chłodniczą.

Piec gastronomiczny – jak wybrać najlepszy?

11 miesiące temu
Ulubione

Prowadzenie restauracji wiąże się z podejmowaniem decyzji co do doboru sprzętu gastronomicznego, który najlepiej spełni swoje funkcje i tym samym pozwoli uzyskać dobre opinie klientów. Zakup pieca gastronomicznego to jeden z pierwszych punktów na liście, a z uwagi na swoje kluczowe zadanie, nie jest to prosty wybór. Jeśli nie mamy jeszcze szefa kuchni, który dzięki swojemu doświadczeniu mógłby pomóc, warto przeczytać nasz krótki poradnik. Zwracamy uwagę na najważniejsze cechy i parametry pieców gastronomicznych – sprawdź, jak wybrać najlepszy.

Akcesoria do noży kuchennych, które powinieneś mieć

1 Rok temu
Ulubione

Wyposażenie kuchni w restauracjach bardzo często dopasowuje się do wymagań szefa kuchni. Profesjonaliści zazwyczaj pracują swoimi nożami, uważając je za swoje najważniejsze i podstawowe narzędzie pracy. Jednak tak samo, jak ważne są same noże kuchenne, ważne są też akcesoria do nich, które uzupełnią kuchnię i ułatwią pracę. Które akcesoria zalicza się do fundamentalnych i jak je wybrać? Te informacje znajdziesz w naszym poradniku.

Korzyści wynikające ze stosowania uzdatnianej wody w gastronomii

1 Rok temu
Ulubione

Woda wodociągowa spełnia normy sanitarne pozwalające na bezpieczne jej używanie i spożywanie. Jej jakość nie budzi zastrzeżeń na poziomie bakteriologicznym i fizykochemicznym, dlatego można bez obaw stosować ją do gotowania i sprzątania w lokalu. Nie oznacza to jednak, że używanie takiej wody jest najlepszym wyborem. W swoim składzie zawiera ona chlor, a często również spore ilości metali ciężkich. Zwykle charakteryzuje się też wysoką twardością.

Profesjonalna patelnia gastronomiczna – jak wybrać najlepszą – poradnik

1 Rok temu
Ulubione

Patelnie to przyrządy niezbędne w każdej kuchni. Bez tych wielofunkcyjnych akcesoriów trudno wyobrazić sobie przygotowanie wielu potraw. Z ich pomocą można smażyć, dusić, zapiekać, podgrzewać i grillować, a nawet prażyć i suszyć składniki dań. Patelnia jest niezastąpionym przyrządem kuchennym, dlatego warto dobrze zastanowić się nad zakupem odpowiedniego modelu. Na co zwracać uwagę, szukając najlepszego akcesorium do swojego lokalu? W naszym poradniku podpowiadamy, jak wybrać profesjonalną patelnię, która sprosta szczególnym warunkom panującym w gastronomii.

Zmywarka gastronomiczna – czym kierować się podczas jej wybierania?

1 Rok temu
Ulubione

Kto nie chciałby jadać na higienicznie czystej zastawie, używając dokładnie umytych sztućców? Klienci odwiedzający restaurację, kawiarnię czy bar zwracają uwagę nie tylko na smak potraw, ale też na sposób ich podania oraz na warunki panujące w lokalu. W gastronomii o jakość powinno się dbać już od samych podstaw, dlatego ważne jest odpowiednie wyposażenie zmywalni. Właściwe funkcjonowanie tej strefy przyspiesza pracę personelu i wpływa na zadowolenie klientów, ceniących świeżość i czystość naczyń, w których podaje się im posiłki i napoje. Czym więc należy się kierować, wybierając zmywarkę gastronomiczną? Podpowiadamy w poradniku.

11 niezbędnych akcesoriów do baru

1 Rok temu
Ulubione

Każdy bar, który ma przyciągać gości smakowicie wyglądającymi koktajlami, musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt. Umożliwi on szybkie i znacznie wygodniejsze przygotowanie drinków. Często pozwoli też na popisanie się barmańskimi umiejętnościami.

Stanowiska robocze w kuchni gastronomicznej – jak urządzić – poradnik

1 Rok temu
Ulubione

Odpowiednie rozmieszczenie przestrzeni roboczych i kuchennych urządzeń, zachowanie właściwych odległości między nimi oraz skompletowanie niezbędnego wyposażenia – wszystko to wpływa na wysoki poziom higieny w lokalu i obniża częstotliwość wydarzania się wypadków. Sprawdź zalecenia obowiązujące w branży gastronomicznej. Dowiedz się, jak zaplanować stanowiska robocze, by praca w kuchni była komfortowa, efektywna i bezpieczna.

Jak dbać o sprzęt w kuchni gastronomicznej?

1 Rok temu
Ulubione

Prawidłowe obchodzenie się ze sprzętami, a także ich umiejętne czyszczenie i konserwacja, pozwolą zachować wyposażeniu kuchni dobrą kondycję przez dłuższy czas. Przede wszystkim, aby dowiedzieć się, jak poprawnie użytkować danego urządzenia, trzeba zapoznać się z zaleceniami producenta. Ponadto istnieje kilka najważniejszych wskazówek, za którymi warto podążać, żeby zadbać o sprzęt i wydłużyć jego żywotność. Poniżej znajdziesz praktyczne porady dotyczące czyszczenia i pielęgnacji urządzeń i mebli kuchennych w profesjonalnych lokalach gastronomicznych.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się