Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Wyposażenie kuchni gastronomicznej - 6 praktycznych porad

Wysłany dnia:4 miesiące temu przez
Ulubione0

Najważniejsze w kuchni są urządzenia, dzięki którym kucharze przygotowują potrawy trafiające w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. Otwierasz lokal gastronomiczny? Poznaj 6 praktycznych porad, dzięki którym poznasz najbardziej istotne kwestie dotyczące wyposażenia kuchni gastronomicznej.

1. Zaplanuj przestrzeń

Dobre rozplanowanie przestrzeni to podstawa sprawnej pracy. Jeśli masz już załogę lub szefa kuchni, usiądźcie razem i patrząc na plan lokalu oraz wymiary kuchni, stwórzcie kilka wersji ustawienia poszczególnych mebli i urządzeń. Przemyślcie każdy scenariusz, biorąc pod uwagę kolejność przygotowywania dań, miejsca z najbardziej przydatnymi składnikami i wygodę poruszania się.

2. Bez tych urządzeń się nie obejdziesz!

Jeśli wstępnie zaplanowaliście rozmieszczenie urządzeń, możecie przejść do ich wyboru. Wielkość musi być dopasowana do miejsca, którym dysponujecie – zapiszcie sobie dokładne wymiary i dopiero przejdźcie do wyszukiwania sprzętu. Nie obędziesz się bez: zmywarki gastronomicznej, szafy chłodniczej i mroźniczej (lub chłodniczo-mroźnej) oraz pieca gastronomicznego konwekcyjno-parowego.

3. Funkcjonalne urządzenia usprawnią pracę

Urządzenia łączące w sobie kilka funkcji to nie tylko oszczędność miejsca, ale również pieniędzy, dlatego oprócz wyżej wymienionych sprzętów, należy wyposażyć kuchnię np. w: stół chłodniczy – miejsce do pracy oraz do przechowywania, albo schładzarkę szokową, umożliwiającą bardzo szybkie obniżenie temperatury posiłków przy zachowaniu ich walorów smakowych. Przydatne mogą się też okazać: taboret grzewczy, na którym ustawisz duży garnek z zupą czy sosem, pakowarka próżniowa czy kostkarka do lodu.

4. Dobra jakość sprzętu

Wybierając meble i urządzenia do kuchni gastronomicznej, należy zadbać o dobrą jakość materiałów produkcji, dlatego zamiast tanich rozwiązań, które szybko ulegają zniszczeniu, lepiej zwiększyć budżet. Postaw na meble wykonane z materiałów nierdzewnych, ponieważ są one w dużym stopniu odporne na przypadkowe uszkodzenia oraz na wilgoć. Kupując urządzenia chłodnicze czy też grzewcze, wybierz te przetestowane, od renomowanych, obecnych na rynku od wielu lat producentów. Nie opłaca się oszczędzać na początku działalności, ponieważ to właśnie wtedy lokal poddawany jest ocenie klientów – wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

5. Akcesoria kuchenne – małe rzeczy dają wiele

Meble i urządzenia gastronomiczne to nie wszystko. Niezbędne są też akcesoria kuchenne, dzięki którym praca będzie prosta i przyjemna, a smak wydawanych potraw niebanalny. Do podstawowych akcesoriów zaliczyć trzeba komplet solidnych, ergonomicznych noży z ostrzałką, wytrzymałe deski do krojenia, różnej wielkości garnki i patelnie, naczynia kuchenne, które można wstawić zarówno do piekarnika, jak i zamrażarki oraz pojemniki na żywność. Bez tego nie obędzie się żadna kuchnia, tym bardziej ta gastronomiczna.

6. Powiększ swój budżet na wyposażenie

Otwarcie nowego biznesu wiąże się z naprawdę dużymi kosztami ponoszonymi zarówno na remont i dekorację lokalu, jak i wyposażenie sali oraz kuchni. Jeśli szukasz sposobów na finansowanie zakupu mebli i urządzeń kuchennych, możesz skorzystać z: dotacji z UE, kredytu lub leasingu. W sieci znaleźć można wiele przydatnych artykułów, a także kontakt do specjalistów, którzy zajmują się pomocą przedsiębiorcom w wyborze sposobu finansowania.

Kuchnia to serce zarówno domu, jak i lokalu gastronomicznego, dlatego tak ważne jest jej dobre wyposażenie. Tam powstają potrawy, dzięki którym wracają do nas klienci, tam dzieje się cała magia przygotowywania i serwowania, roznosi się zapach przypraw, który stanowi o klimacie miejsca. Bardzo ważna jest więc, sprawna praca kucharzy, bo pozytywna atmosfera w kuchni udziela się pozostałym pracownikom sali, a to też w dużej mierze czynnik wpływający na ilość klientów.

Akcesoria i pasujące produkty
Zostaw komentarz
Zostaw odpowiedź
Proszę zaloguj się, aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się