Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Kufel do piwa czy snifter? W czym piwo smakuje najlepiej?

Wysłany dnia:11 miesiące temu
Ulubione0

Kufle - najczęściej kojarzone szkło do piwa

To najbardziej znane naczynia do serwowania piwa i nadal są na topie. Kufel cenimy za to, ze jest wygodny i mieści odpowiednio dużą zawartość. Tradycyjne kufle to pojemność od 0,5 l wzwyż. Grube i dość masywne szkło wystarczająco długo chłodzi napój. Są idealne do Pilznera.

Pokale – subtelny standard

Dobrze podkreślają klarowność piwa i subtelność aromatów. Zdecydowanie lżejsze i zgrabniejsze od kufli są na żelaznej liście szkła do piwa. Uchwyt na nóżce gwarantuje niską temperaturę. Pojemność średnia i duża, czyli 0,33 i 0,5 l.

Szklanki – uniwersalny „złoty środek”

Serwujemy w nich bodaj najwięcej różnych rodzajów piwa: pszeniczne i ciemne oraz oryginalne w smaku piwa kraftowe. Pojemność szklanek oscyluje od około 0,3 przez 0,4 i powyżej 0,5.

Sniftery – dla smakoszy ciemnego piwa

Ciekawa forma tych pękatych kielichów na nóżce towarzyszy oryginalnym i raczej mocnym gatunkom piwa. Zdecydowanie należy do nich stout, czyli ciemne piwo z tzw. górnej fermentacji.

Tulipy – smak decyduje

Ich subtelny kształt doskonale rozwija smak piw rzemieślniczych. Świetnie sprawdzają się do degustacji. Dobrze komponują się z piwnymi gatunkami IPA, Belgian Pale Ale, Teku.
Po tym klarownym wstępie smakowanie piwa odbędzie się według jasnych reguł.

Zostaw komentarz
Zostaw odpowiedź
Proszę zaloguj się, aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się