Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Jadalnia – jak ją dobrze wyposażyć w zastawę stołową

Wysłany dnia:1 Rok temu
Ulubione0

Talerze obiadowe z porcelany – ładne i trwałe

Porcelanowe talerze, kubki i misy są z nami tak długo, jak długo przysłowiowy „dzban wodę nosi”. Jednak ponad wszelką wątpliwość nie należy skreślać tego rodzaju zastawy, z tak błahego powodu jak stłuczka. Wystarczy poszukać porcelanowych wyrobów, które są odporne na obtłuczenia i uszkodzenia. Mogą być zarówno z klasycznej porcelany (Fine Dine, Porland, Rak, Steelite, Revol) jak i wytrzymałego kompozytu kamionki (Fine Dine). Dla opornych porcelanie jest alternatywa w postaci zastawy z materiału Opal, linia Trianon Arcoroc. Dodatkowo możemy dobrać półmiski o różnych kształtach, miseczki, bulionówki albo specjalistyczne talerze na przykład do pizzy lub pasty. Wybierając porcelanę nie mamy do wyboru tylko klasycznej białej porcelany. Wielu producentów ma spory wybór porcelany kolorowej i zdobionej wzorami.

Szklanki

Mogą być niskie lub wysokie, smukłe lub pękate. Bez względu na o czy będą barwione, czy też z jasnego, super klarownego szkła, zwróćmy uwagę na to, czy będą z hartowanego szkła. A może będą miały wzmocnione krawędzie. Dzisiaj od szklanek możemy wymagać zarówno ciekawego dizajnu, jak i trwałości. Od wielu lat w rankingach wytrzymałości zwyciężają szklane wyroby grupy Arcoroc, bo mają „mocne zaplecze” w postaci odporności na wstrząs mechaniczny, nie są podatne na zmiany temperatury. Dodatkowo nawet po wielu cyklach mycia w zmywarce nie pojawiają się na nich rysy, a szklanki nie są matowe i nie wydają się niedomyte.

Kubki i filiżanki

Filiżanki do kawy mają mniejszą pojemność niż filiżanki do herbaty. Espresso podajemy w niewielkiej filiżance (80 ml), a pozostałe rodzaje kawy w pojemności do 200ml. Tradycyjnie parzona herbata najlepiej smakuje z filiżanki nieco większej, czyli 220 lub 280 ml. Jeśli wolimy duże mleczne kawy lub herbatę z dodatkami z pewnością lepszym wyborem będą kubki.

Kieliszki

Po co nam różne rodzaje kieliszków? Okazuje się, że jest to podyktowane względem praktycznym. Tylko odpowiedni kształt wydobywa właściwe walory danego trunku. Stąd inne kieliszki do wina, zupełnie inne do szampana lub drinków i koktajli. Polska gościnność nie może obejść się też bez kieliszków do wódki. Ponadto mały komplet koniakówek i kieliszki do likieru również mogą się przydać. Szkło bez ołowiu trwałe i przejrzyste pełni funkcję nie tylko użytkową. Doceniamy jego lekkość i transparentność, ale też i ciekawą formę szkła kryształowego.

Zostaw komentarz
Zostaw odpowiedź
Proszę zaloguj się, aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się