Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Czajnik elektryczny SMEG czerwony 1,7 litra 50's Style KLF03RDEU

Charakterystyka czajnika elektrycznego:

  • otwieranie pokrywki z systemem Soft Opening, który umożliwia stopniowe otwarcie pokrywy zapobiegając nagłemu wydobyciu się gorącej pary,
  • podwójny sposób wizualizacji poziomu wody (w litrach - 1,7l oraz w filiżankach - 7 filiżanek),
  • wyjmowany filtr wapienny ze stali nierdzewnej,
  • automatyczne wyłączenie przy pustym czajniku,
  • obracanie czajnika na podstawie 360 stopni,
  • ukryte elementy grzewcze,
  • schowek na przewód zasilający - przewód długości 1 metra,
  • nóżki antypoślizgowe
  • wtyczka schuko
611,00 zł (brutto) 719,00 zł
496,74 zł netto
Wysyłka w ciągu 2 dni

Musisz być zalogowany, aby móc negocjować ceny

Kod produktu:
KLF03RDEU
Producent:
Ulubione0
Dodaj do listy życzeń
Opis

Opis czajnika elektrycznego Smeg:

Czajnik ma obudowę z trwałej stali lakierowanej. Podstawa czajnika jest chromowana. Czajnik można wygodnie obracać na podstawie o 360°. W grubym dnie umieszczono płytową grzałkę. Ułatwia ona zachowanie wnętrza czajnika w czystości. Pojemność czajnika jest optymalna - 1,7 litra. Ma on filtr oraz wskaźnik poziomu wody. Czajnik jest bezpieczny. Wyłącza się automatycznie po zagotowaniu wody. Zaprojektowany przez włoskich architektów w stylistyce retro lat 50-tych.

Innowacyjne i higieniczne rozwiązania firmy Smeg – filtr ze stali nierdzewnej i grzałka płytowa

W czajnikach starej generacji wodę ogrzewała spiralna grzałka. To rozwiązanie miało wady. Wymagało dużej ilości wody do zakrycia grzałki. Ponadto w wysokiej temperaturze szybko wytrącał się osad. Gromadził się on na grzałce. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie grzałki płytowej. Instaluje się ją pod powierzchnia płyty w dnie czajnika. Ten typ grzałki nie ma kontaktu z wodą. A osad nie osadza się bezpośrednio na grzałce. Wnętrze czajnika ma zapewniona higienę. Stan wody którą dysponujemy nie jest najlepszy. Najczęściej jest to woda twarda z tendencją do wytrącania osadów wapnia. Aby temu zapobiec projektanci Smeg wyposażyli czajnik w siateczkowy filtr ze stali nierdzewnej. Bardzo skutecznie zatrzymuje on nawet drobne zanieczyszczenia. Można go łatwo wyjąć. I po oczyszczeniu pod bieżącą wodą ponownie zainstalować w czajniku. Jest to bardzo istotne biorąc pod uwagę jak dużo gotowanej wody codziennie spożywamy. Nieprzefiltrowane osady mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dla lepszej higieny należy regularnie usuwać kamień z czajnika. A także po każdym użyciu opróżnić czajnik z pozostałej w nim wody.

Bezpieczeństwo użytkowania czajnika Smeg

Czajniki należą do urządzeń o dużej mocy. Gotowana w nich woda często osiąga temperaturę wrzenia. Dlatego warto zwracać uwagę czy producent wyposażył urządzenie w odpowiednie zabezpieczenia. W czajniku Smeg zadbano o bezpieczeństwo użytkowników: 1. Wyłącza się on automatycznie po zagotowaniu wody, 2. Pokrywa z systemem soft opening zapobiega nagłemu wybuchowi gorącej pary, 3. Posiada automatyczne wyłączenie w przypadku gotowania bez wody, 4. Podstawa ma antypoślizgowe stopki zapewniające stabilność podczas gotowania wody, 5. Szeroki, wyprofilowany dzióbek ułatwia precyzyjne nalewanie wrzątku.

Trwała obudowa ze stali

Czajnik Smeg ma obudowę ze stali. Jest on odporna na uszkodzenia mechaniczne i bardzo trwała. Dodatkowo pod dnem ze stali jest możliwość zainstalowania grzałki o dużej mocy. Woda grzeje się szybko i w stalowej obudowie jej temperatura szybko nie spada. Stalowe ścianki działają jak termos. Mają możliwość izolowania i wyciszają pracę czajnika.

Dodatkowe funkcje czajnika Smeg zwiększają komfort użytkowania

Przy projekcie zadbano o jak największy komfort użytkowników. Czajnik wyposażono w liczne udogodnienia. Po użyciu czajnik możemy odstawić w dowolnej pozycji na obrotową podstawę. Kręci się ona 360° i nie musimy celować w wybrane miejsce. Czajnik ma szeroki chromowany dzióbek. Zapobiegajacy kapaniu. Możemy bezpiecznie nalewać gorącą wodę bez obawy poparzenia. Czajnik ma podwójny wskaźnik poziomu wody: w litrach - 1,7l i w filiżankach - 7 filiżanek. Uchwyt jest duży i wygodny. Nadmiar kabla można schować w podstawie.

Czajnik Smeg reprezentantem 50’S Style

Charakterystyczne dla tego stylu wyposażenia wnętrz były kompaktowe kształty i oryginalna kolorystyka. Pastelowa lub wyrazista. Wszystkie sprzęty miały zaokrąglone wykończenia. Ich charakter podkreślały chromowane wykończenia. Materiałem była uszlachetniona stal. Dla wzmocnienia poddawano ją lakierowaniu. Twórcami kolekcji byli włoscy architekci Matteo Bazzicalupo i Raffaell Mangiarotti. Stworzyli piękne i funkcjonalne przedmioty małego AGD.

Dane techniczne
KLF03RDEU

Opis

materiał wykonania
stal lakierowana
wysokość [mm]
248 mm
Szerokość [mm]
171 mm
Długość [mm]
226 mm
Kolor
czerwony
Gwarancja
24 miesiące
Moc
2400 W
Waga w kg
1,6 kg
Zasilanie V
220-240V 50/60Hz
Pobierz
instrukcjaKLF03
Instrukcja obsługi Czajnik elektryczny 1,7 litra 50's Style Smeg KLF03.
Pliki do pobrania (2.19M)
Dostawa i zwroty
Opinie
Brak komentarzy
Inne produkty w tej samej kategorii (15)

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się