Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleźliśmy produktów.

Nóż japoński szefa kuchni żłobiony 13 cm seria GS Global GS-51

Charakterystyka noża szefa kuchni żłobionego 13 cm seria GS

 • Ostrze z materiału Cromova 18  
 • Każdy egzemplarz poddany wielokrotnej kontroli jakości
 • Długość ostrza 13 cm
 • Długość całkowita 25,5 cm
 • Twardość ostrza 56-58 HRC
 • Szerokość klingi 2,9 cm
 • Grubość klingi 2 mm
 • Waga 110 g
 • Żłobione ostrze
 • Wygodna, trójkątna rękojeść  
 • Higieniczna jednolita konstrukcja 
 • Mycie ręczne

355,00 zł (brutto)
288,62 zł netto
Produkt chwilowo niedostępny
Kod produktu:
GS-51
Producent:
Ulubione0
Dodaj do listy życzeń
Opis

Nóż Szefa Kuchni z serii GS ze żłobionym i krótkim ostrzem jest niezwykle funkcjonalny. To tak naprawdę kilka funkcji innych noży połączonych w tym jednym. Ostrze ma długość 13 cm. Całkowita długość noża wynosi 25,5 cm. Ostrze przechodzi płynnie w rękojeść. Jest w całości ze stali nierdzewnej. Wykonano je z wytrzymałej stali nierdzewnej Cromova 18 z dodatkiem 18% chromu. Ten nóż Szefa Kuchni służy do różnorodnych zadań. Jest idealny do plastrowania, siekania i krojenia w kostkę. Ostrze z charakterystycznymi żłobieniami zapobiega przyklejaniu się krojonych składników, co w połączeniu z bardzo niewielkim rozmiarem ostrza sprzyja precyzyjnym ruchom. Nóż jest ostry i idealnie wyważony. Twardość rdzenia noża mieści się w przedziale 56-58 HRC w skali Rockwella i  jest gwarancją zachowania ostrości przez długi czas. Rękojeść rewelacyjnie układa się w dłoni i ma antypoślizgową, przetłaczaną powierzchnię. Wykonana ze stali nierdzewnej, jest bardzo higieniczna. Jej charakterystyczny trójkątny kształt i dokładne wyważenie przyspieszają krojenie dużych ilości składników bez zmęczenia ręki. 

Zaleca się ręczne mycie noża łagodnym detergentem i wytarcie miękką ściereczką. Nóż należy ostrzyć zgodnie ze sztuką odpowiedniego ostrzenia noży japońskich. 

Wytrzymała klinga noży Global GS z japońskiej stali nierdzewnej Cromova 18 

Przy produkcji noży bardzo istotną kwestią jest rodzaj stali, z jakiej się je wytwarza. Do produkcji klingi noża Szefa ze żłobionym ostrzem zastosowano opatentowaną przez Yoshikin, wysokowęglową stal nierdzewną Cromova 18, która zawiera:

 1. 18% Chromu, 
 2. Molibden,
 3. Wanad. 

Stal poddaje się najpierw obróbce cieplnej w temperaturze 1000°C, potem obróbce w temperaturze - 80°C, po czym ponownie jest nagrzewana. Proces wymrażania powoduje wzrost twardości stali. Taka powierzchnia jest bardzo gładka i nie zatrzymuje bakterii. 

Krótkie precyzyjne ostrza i jednolita konstrukcja japońskich noży z jednego kawałka stali

W serii GS noże mają krótkie ostrza, po to, aby zwiększyć precyzję. Ich projektant Komin Yamada, wykorzystał swój potencjał do stworzenia bardzo zaawansowanych produktów. Wyróżnia je przełomowa konstrukcja z jednego kawałka stali. To rozwiązanie z wieloma zaletami, jak poniżej:

 • Dokładnie profilowany kształt rękojeści
 • W 100%  higieniczna powierzchnia - bez zanieczyszczeń w miejscu złączenia
 • Wygoda przy ostrzeniu
 • Gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa pracy

Wysoka twardość noży to moc i najwyższa skuteczność 

Ostrza noży Global kroją bardzo efektywnie, za sprawą wysokiej twardości, która jest z przedziału: 56-58 HRC w skali Rockwella. Noże Global pozostają idealnie naostrzone o wiele dłużej niż produkty z innych stopów.  Ponadto są odporne na korodowanie i przebarwienia. 

Trójkątna i idealnie wyważona rękojeść noży Global GS

Bardzo praktyczna, trójkątna rękojeść ze stali, o powierzchni pokrytej regularnymi wgłębieniami jest gwarancją mocnego uchwytu i działa antypoślizgowo. Zastosowanie odpowiednio dobranej ilości drobnego piasku, wsypanego do rękojeści gwarantuje szybką pracę. 

Dane techniczne
GS-51

Opis

Materiał ogólnie
stal Cromova 18
Zastosowania
nie można myć w zmywarce
Twardość HRC
56-58 HRC
Rękojeść
stalowa
Długość ostrza cm
13
Rodzaj noża
kuchenny
Dostawa i zwroty
Opinie
Brak komentarzy
Inne produkty w tej samej kategorii (32)

Menu

Ustawienia

Szukaj

Stwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się